WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa "Wyścig lokomotyw" – gra miejska dla rodzin

"Wyścig lokomotyw" – gra miejska dla rodzin

18.10.2016, godz. 15:42
dworzec kolejowy, stacja kolejowa Warszawa Wschodnia
foto: EAST NEWS

Rodzinna gra miejska pt.: „Wyścig lokomotyw" zacznie się w sobotę 22 października o godz. 10 na dworcu Warszawa Wschodnia. Gra nawiązuje do aktualnej wystawy czasowej pt.: „Dworce Główne Warszawy", którą od 14 maja br. można oglądać w Stacji Muzeum.

Gra będzie polegała na pokonaniu trasy z dworca Warszawa Wschodnia do dworca Warszawa Główna (siedziba Stacji Muzeum) i uzupełnianiu karty uczestnika. Przydatne do tego będą informacje zdobyte od specjalnych podróżnych, których będzie można spotkać na innych warszawskich dworcach kolejowych. Wygrywa ta rodzina, która w najkrótszym czasie pokona trasę, wypełni kartę uczestnika i odda ją u pracownika Stacji Muzeum na dworcu Warszawa Główna.
Celem gry jest upowszechnianie wiedzy na temat historii warszawskich dworców, linii kolejowych i taboru kolejowego oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z zabytkami techniki kolejowej.

Szczegóły dotyczące zasad gry i sposobu zgłaszania uczestników znajdują się na stronie www.stacjamuzeum.pl. Udział w grze jest bezpłatny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: