WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Z telefonem do biletomatu

Z telefonem do biletomatu

26.08.2016, godz. 10:15
Aplikacja kupi i skasuje za ciebie bilet w autobusie
Aplikacja kupi i skasuje za ciebie bilet w autobusie foto: SHUTTERSTOCK

W automatach biletowych znajdujących się w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych została wprowadzona możliwość płatności technologią BLIK. W przyszłości system ten będzie dostępny także w biletomatach innych operatorów.

Aby móc korzystać z tego typu płatności, trzeba mieć w telefonie mobilną aplikację banku, który jest uczestnikiem systemu BLIK (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank). Przy każdej transakcji system wygeneruje w aplikacji jednorazowy sześciocyfrowy kod, który należy wpisać na ekranie biletomatu. Transakcję każdorazowo należy potwierdzić na swoim smartfonie. Kod jest ważny tylko dwie minuty, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Taka płatność przydaje się np. w przypadku gdy bilet musi kupić dziecko, które nie ma przy sobie karty płatniczej. Rodzic generuje kod, który przekazuje dziecku, a dziecko otrzymuje bilet po wpisaniu go w biletomacie.

Obecnie płatność została uruchomiona we wszystkich biletomatach w autobusach MZA, których jest 1332. We wrześniu opcja ta zostanie uruchomiona również w części automatów Mennicy Polskiej. Najpierw w automatach małych, później również w dużych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: