WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zabawki dla zwierzaków z zoo

Zabawki dla zwierzaków z zoo

01.08.2016, godz. 15:32
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Ciekawa akcja stołecznego zoo. Jego mieszkańcy we wtorek dostaną zabawki przekazane przez zwiedzających. Tym razem po raz pierwszy będzie można obserwować, jak na prezenty zareagują gibony. Surykatki i serwale dostaną zabawki już po raz kolejny.

Ci, którzy chcą zobaczyć, jak bawią się mieszkańcy ogrodu zoologicznego, powinni o godz. 12 odwiedzić surykatki, o 12.30 – serwale, a o godz. 13 – gibony.

Zbiórkę zabawek dla zwierzaków ogłosił Miejski Ogród Zoologiczny w maju. Nowe „gadżety" trafiają głównie do małp człekokształtnych i zwierząt drapieżnych.

„Niekiedy może dojść do sytuacji w której najbardziej ulubionymi czynnościami zwierzaków jest jedzenie i spanie. Aby nie dopuścić do zgubnych skutków nadmiaru tych dwóch „działań" powstała dziedzina wiedzy, tzw. enreachemnt. Jej zadaniem jest wzbogacenie codziennego życia zwierząt różnymi aktywnościami. Bardzo pomagają w tym przedmioty naszego codziennego użytku, które dla zwierząt stają się... zabawkami" - tłumaczą władze zoo.

Wśród przedmiotów potrzebnych zwierzakom znalazły się piłki, pojemniki plastikowe po produktach spożywczych, koce przyprawy ziołowe (mogą być lekko przeterminowane), prześcieradła, węże ogrodowe, kosze wiklinowe, przytulaki czy... torebki damskie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: