WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zabił Krzysztofa i uciekł

Zabił Krzysztofa i uciekł

02.11.2016, godz. 07:00
Zabił Krzysztofa i uciekł
foto: KPP w Piasecznie

Koszmar pod Warszawą! W poniedziałek późnym popołudniem w miejscowości Baniocha rozpędzony kierowca śmiertelnie potrącił Krzysztofa Pindelskiego (?43 l.). I jak szczur uciekł z miejsca zdarzenia. Policja szuka świadków oraz sprawcy tragedii i apeluje do mieszkańców o pomoc!

43-letni mieszkaniec Łubnej w poniedziałek około godz. 17 wyszedł na spacer, szedł odwiedzić krewnych we wsi obok. Drogę znał doskonale, po półgodzinie pewnie byłby już na miejscu. Nigdzie jednak nie dotarł, bo na swojej drodze w miejscowości Baniocha spotkał szalonego kierowcę, który z impetem w niego wjechał. Wierzyć się nie chce, że pirat mógł nie zauważyć dwumetrowego szczupłego mężczyzny, a tym bardziej potrącenia i ciała lecącego w powietrzu aż kilkadziesiąt metrów! Zostawił konającego mężczyznę i uciekł, a teraz ukrywa się przed policją.

- Z zebranych przez nas informacji wynika, że kierowca jechał w kierunku Góry Kalwarii. Po wypadku pojazd nie zatrzymał się, nie udzielono też żadnej pomocy potrąconemu pieszemu. Kierujący (lub kierująca) natychmiast odjechał - mówi kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Nie wiadomo, jakiej marki lub w jakim kolorze było auto sprawcy. - Apelujemy do wszystkich osób, które około godziny 17 znajdowały się na drodze numer 79 między Piasecznem a Górą Kalwarią, o pilny kontakt z policją, jeżeli były one świadkami tego wypadku, zaobserwowały nietypowe zachowanie innego uczestnika ruchu lub w jakikolwiek sposób mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tej tragedii - dodaje kom. Sawicki. Policjanci kierują apel przede wszystkim do mieszkańców Baniochy i okolicznych wsi, a także do pracowników warsztatów samochodowych, bo auto, które zabiło 43-latka, zapewne ma jakieś ślady wypadku. Funkcjonariusze z Piaseczna czekają na informacje pod numerem 22 604 52 13 lub pod adresem e-mailowym kpp.piaseczno@policja.waw.pl. I apelują o rozważną jazdę. Od piątku do poniedziałku na terenie Warszawy i okolic doszło do 24 wypadków, w których rannych zostało 29 osób, a 3 osoby straciły życie. Oprócz tego w ramach akcji "Znicz" drogówka przyłapała aż 67 pijaków za kółkiem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: