WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zagłosuj na najlepszy obiekt architektoniczny

Zagłosuj na najlepszy obiekt architektoniczny

23.11.2016, godz. 14:51
Warszawa, Warszawa Centrum, panorama
foto: Materiały prasowe

Tylko do 24 listopada można wziąć udział w plebiscycie na najładniejszy, najciekawszy, najbardziej funkcjonalny, przyjazny i najlepiej zaprojektowany obiekt 2015 roku. Werdykt mieszkańców oraz laureatów wyłonionych przez jury poznamy 7 grudnia.

Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy otrzymają twórcy i architekci, których dzieła wpisały się w pejzaż stolicy i wyznaczyły nowe standardy projektowe. W tym roku odbywają się dwie edycje konkursu: ocenione zostaną budynki wybudowane w roku 2015 oraz wcześniejsze dokonania architektów z lat 2001-2014.

W pierwszej edycji konkursu (2001-2014) w ramach każdej z kategorii przewidziano po trzy nagrody w każdej z kategorii. Natomiast w drugiej edycji (2015) - jednego laureata w każdej kategorii i dodatkowo Grand Prix. Swoją nagrodę w plebiscycie przyznają również mieszkańcy.

Listę nominowanych do drugiej edycji jury przedstawiło na początku listopada – znalazło się na niej 21 budynków i aranżacji przestrzennych.

Nominowani przez publiczność i komisję konkursową projektanci i inwestorzy otrzymają specjalne dyplomy, a laureaci poszczególnych kategorii oraz Grand Prix - nagrody. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda jest przyznawana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: