WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Wyścigów Konnych

Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Wyścigów Konnych

24.11.2016, godz. 15:03
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Andrzej Lange/Super Express

Niedziela 27 listopada będzie ostatnim dniem sezonu wyścigowego 2016 na Torze Służewiec. Do ostatniego mityngu sezonu zgłoszono 109 koni, które będą się ścigać w dziewięciu gonitwach. Aż 20 koni wystartuje w gonitwie VII.

Ostatnie dzień wyścigów rozpocznie o godz. 10 gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej, a zakończy tradycyjnie Nagroda Zamknięcia Sezonu. W pozostałych gonitwach widownia zobaczy 3, 4, 5-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej oraz 2, 3, 4-letnie i starsze konie pełnej krwi angielskiej.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w gonitwie VII (handikap dla 4-letnich i starszych arabów) gdyż zgłoszono do niej maksymalną liczbę 20 koni. W tak licznej stawce ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. O zwycięstwo pokusić się może Etorio, ale kandydatami do sprawienia niespodzianki dzięki mniejszemu obciążeniu wydają się: także: Al-Ral, M Gemma Joules, Nawigator, Okima i Marie Lou.

Do ostatniego wyścigu sezonu zgłoszono siedem trzylatków i sześć koni starszych. Nieco większe szanse na zwycięstwo mają konie reprezentujące rocznik derbowy, gdyż większość z nich poniesie korzystne wagi. Jedynie triumfatorzy gonitw kategorii B: Langfuhr i Dacosse będą mieli na grzbiecie większą wagę - po 61 kg. Z grona koni starszych na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Wiedzmin, który ostatnio był dwukrotnie pierwszy w wyścigach niższej grupy.

Do końca trzymać w napięciu będzie też rywalizacja o czempionat dżokejski, w którym Michal Abik ściga Szczepana Mazura. Słowak musi wygrać dwie z siedmiu gonitw do których został zapisany, aby wyprzedzić Polaka.

Wstęp na Tor Służewiec w dniu zamknięcia sezonu jest bezpłatny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: