WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Wyścigów Konnych

Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Wyścigów Konnych

24.11.2016, godz. 15:03
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Andrzej Lange/Super Express

Niedziela 27 listopada będzie ostatnim dniem sezonu wyścigowego 2016 na Torze Służewiec. Do ostatniego mityngu sezonu zgłoszono 109 koni, które będą się ścigać w dziewięciu gonitwach. Aż 20 koni wystartuje w gonitwie VII.

Ostatnie dzień wyścigów rozpocznie o godz. 10 gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej, a zakończy tradycyjnie Nagroda Zamknięcia Sezonu. W pozostałych gonitwach widownia zobaczy 3, 4, 5-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej oraz 2, 3, 4-letnie i starsze konie pełnej krwi angielskiej.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w gonitwie VII (handikap dla 4-letnich i starszych arabów) gdyż zgłoszono do niej maksymalną liczbę 20 koni. W tak licznej stawce ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. O zwycięstwo pokusić się może Etorio, ale kandydatami do sprawienia niespodzianki dzięki mniejszemu obciążeniu wydają się: także: Al-Ral, M Gemma Joules, Nawigator, Okima i Marie Lou.

Do ostatniego wyścigu sezonu zgłoszono siedem trzylatków i sześć koni starszych. Nieco większe szanse na zwycięstwo mają konie reprezentujące rocznik derbowy, gdyż większość z nich poniesie korzystne wagi. Jedynie triumfatorzy gonitw kategorii B: Langfuhr i Dacosse będą mieli na grzbiecie większą wagę - po 61 kg. Z grona koni starszych na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Wiedzmin, który ostatnio był dwukrotnie pierwszy w wyścigach niższej grupy.

Do końca trzymać w napięciu będzie też rywalizacja o czempionat dżokejski, w którym Michal Abik ściga Szczepana Mazura. Słowak musi wygrać dwie z siedmiu gonitw do których został zapisany, aby wyprzedzić Polaka.

Wstęp na Tor Służewiec w dniu zamknięcia sezonu jest bezpłatny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: