WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zespół Enej zagra na Woli

Zespół Enej zagra na Woli

30.09.2016, godz. 10:39
Eska Music Awards 2015. Enej
Eska Music Awards 2015. Enej foto: © AKPA

Koncert zespołu Enej, dedykowany wolskiej młodzieży, odbędzie się 1 października o godz. 18 w amfiteatrze w parku Sowińskiego. Impreza odbywa się w ramach 12. Wolskiej Jesieni Kultury

Zespół Enej znalazł się w pierwszej piątce zespołów wybranych przez gimnazjalistów podczas lekcji kulturalnych przeprowadzonych w grudniu ubiegłego roku. Zespół został założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego – Eneja. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Nieustające pasmo sukcesów rozpoczęło się wygraną w programie Must Be The Music – Tylko muzyka w telewizji Polsat. Utwór „Radio Hello", stał się hitem lata 2011. Ponadto w 2011 roku na Przystanku Woodstock zespół odebrał nagrodę Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim. W 2012 roku zdobył nagrodę Super Premier, a w 2013 - Super Jedynkę Enej. Kolejne nagrody to Największy Przebój Roku podczas TOPtrendy Fesiwal oraz Sopot of the Top Festival.

Wstęp na koncert będzie wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: