WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Zgłoś się po pieniądze dla ucznia

Zgłoś się po pieniądze dla ucznia

01.09.2016, godz. 02:00
Zgłoś się po pieniądze dla ucznia
Zgłoś się po pieniądze dla ucznia foto:

Dzieci z uboższych rodzin mogą liczyć na wsparcie. Do końca przyszłego tygodnia można składać wnioski o stypendia socjalne, zasiłki i dofinansowanie na wyprawki szkolne dla uczniów niepełnosprawnych. Ratusz przypomina, że do dochodów nie liczą się świadczenia 500 plus z rządowego programu, i osoby będące w potrzebie nie zostaną pozbawione zapomogi.

Miasto co roku przeznacza około 10 milionów na stypendia szkolne, czyli comiesięczne wsparcie socjalne dla uczniów z najuboższych rodzin. W ubiegłym roku taki zasiłek dostało około 7 tysięcy dzieci z całej stolicy. - O takie wsparcie mogą się ubiegać uczniowie z rodzin, gdzie wysokość dochodu na jedną osobę nie przekracza 514 złotych. Do dochodu nie liczą się pieniądze z programu 500 plus - mówi rzecznik urzędu miasta Agnieszka Kłąb z ratusza. Wysokość takiego stypendium waha się od 94,40 do 236 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. - Miasto pomaga potrzebującym, także finansując zakup podręczników, zeszytów, plecaków, strojów na WF, a nawet zajęcia dodatkowe i dojazd do szkoły - zaznacza. Wniosek trzeba złożyć do 15 września w sekretariacie szkoły. Rodziny o niskim statusie materialnym mogą także liczyć, że dyrekcja zwolni je z płacenia za obiady na stołówce w ramach programu "Posiłek za ucznia".

Ci, którzy w ciężkiej sytuacji znaleźli się nagle, mogą liczyć na zasiłek szkolny, czyli wsparcie jednorazowe. - Chodzi o uczniów, którzy z powodu zdarzenia losowego znajdują się chwilowo w trudnej sytuacji materialnej. Taki zasiłek może wynieść do 590 złotych - tłumaczy rzecznik urzędu i dodaje, że sytuację rodzinną trzeba uargumentować we wniosku, który składa się w szkole.

Natomiast dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna" należy się w tym roku wyłącznie dzieciom niepełnosprawnym z klas VI szkół podstawowych, klas III gimnazjum i ze wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych. - Pozostałe klasy mają już bezpłatne podręczniki - dodaje pani rzecznik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: