WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zima przyszła a budowa metra stoi!

Zima przyszła a budowa metra stoi!

10.11.2016, godz. 02:00
ZIMA PRZYSZŁA A BUDOWA METRA STOI
ZIMA PRZYSZŁA A BUDOWA METRA STOI foto:

Wielka wtopa na rozbudowie II linii metra na Woli! W ten weekend miała zostać wbita pierwsza łopata na placu budowy. Wykonawca wciąż jednak grzebie przy organizacji ruchu i zapowiadany na długi weekend początek prac został odwołany! To może oznaczać, że do wiosny nic tam się nie będzie dziać, bo przyszła zima i teraz pogoda krzyżuje plany na tej przeklętej chyba inwestycji.

Ponad 3-kilometrowy odcinek metra na Woli ma już pół roku opóźnienia w porównaniu do trasy po praskiej stronie. Teraz turecka firma Gulermak zaliczyła kolejną wpadkę, głównie z powodu fatalnie przygotowanej organizacji ruchu na ul. Górczewskiej. Mieszkańcy kilku bloków słusznie podnieśli larum, bo do niektórych posesji w ogóle nie zaplanowano dojazdów. Kilka budynków zostałoby odciętych od świata.

Dlatego jak informuje Anna Dudkiewicz, rzeczniczka Gulermaku, firma dopiero na dniach przedstawi do zaopiniowania nowy plan objazdów miejskim urzędnikom oraz policji i straży pożarnej. Potem, aby go wdrożyć i zacząć prace, potrzebna jest jeszcze decyzja miejskiego inżyniera ruchu. - Po wydaniu przez niego pozytywnej opinii musi upłynąć siedem dni roboczych do jej wprowadzenia - tłumaczy Tomasz Kunert z miejskiego ratusza.

A teraz do tego wszystkiego tureckich budowniczych zaskoczyły opady śniegu.

To oznacza, że większość prac zostanie przeprowadzona najwcześniej wiosną 2017 roku. - Będziemy oczywiście chcieli zrobić jak najwięcej przed zimą. Najpierw musi jednak powstać plac budowy, a dopiero potem zaczniemy od przekładania sieci, których na Woli jest bardzo dużo - mówi Anna Dudkiewicz.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: