WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zmiany przy Dworcu Centralnym coraz bliżej

Zmiany przy Dworcu Centralnym coraz bliżej

10.10.2016, godz. 13:55
Roboty drogowe
foto:

Dwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie ul. Emilii Plater i Alej Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w postępowaniu przetargowym.

 

Ceny podane przez firmy, które wzięły udział w przetargu, mieszczą się w przedziale 1,5-2,3 mln zł brutto. Na realizację inwestycji drogowcy planowali przeznaczyć 1,8 mln zł. Oferty będą teraz analizowane. Po wybraniu najkorzystniejszej i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, rozpoczną się prace w terenie. Naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu mają pojawić się jeszcze tej jesieni.

Na skrzyżowaniu powstaną dwa nowe naziemne przejścia - przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania i przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Obydwa będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzonych zostanie też kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: