WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Zmiany przy Dworcu Centralnym coraz bliżej

Zmiany przy Dworcu Centralnym coraz bliżej

10.10.2016, godz. 13:55
Roboty drogowe
foto:

Dwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie ul. Emilii Plater i Alej Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w postępowaniu przetargowym.

 

Ceny podane przez firmy, które wzięły udział w przetargu, mieszczą się w przedziale 1,5-2,3 mln zł brutto. Na realizację inwestycji drogowcy planowali przeznaczyć 1,8 mln zł. Oferty będą teraz analizowane. Po wybraniu najkorzystniejszej i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, rozpoczną się prace w terenie. Naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu mają pojawić się jeszcze tej jesieni.

Na skrzyżowaniu powstaną dwa nowe naziemne przejścia - przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania i przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Obydwa będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzonych zostanie też kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: