WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zobacz, jaka będzie POGODA W WARSZAWIE w 2014 roku

Zobacz, jaka będzie POGODA W WARSZAWIE w 2014 roku

30.12.2013, godz. 02:11
Warszawa, stolica, ZTM, autobus, komunikacja miejska
foto:

W Warszawie zima będzie łagodna, ale pochmurna i ponura. Wiosna przyjdzie dopiero w kwietniu, bo w marcu może posypać jeszcze śnieg. Długi weekend w maju będzie słoneczny, ale chłodny. Gorące lato zawita tylko w lipcu. Zapowiada się piękna słoneczna jesień.

Tak wynika z przepowiedni świętej Łucji, którą przygotowaliśmy dla naszych Czytelników. Od św. Łucji (13 grudnia) przez 12 dni obserwowaliśmy pogodę i robiliśmy notatki. Każdy dzień wróżył pogodę na kolejny miesiąc 2014 roku.

W 2013 roku przepowiadaliśmy śnieg w marcu, chłodną Wielkanoc i ciepłą, bezśnieżną Wigilię. Wszystko się sprawdziło.

Jak będzie w 2014 roku?

STYCZEŃ

Pierwsza połowa miesiąca mglista i pochmurna, ale bez opadów. W połowie miesiąca trochę się rozpogodzi. W drugiej połowie miesiąca znów się zachmurzy, może posypać śnieg. Raczej ciepło, bez silnych mrozów.

LUTY

Pogoda podobna do tej w styczniu. Do połowy miesiaca pochmurnie i wilgotno, trochę poprószy śnieg. Bezwietrznie i ciepło. Druga połowa lutego mglista, brzydka, tylko niewielkie przejaśnienia. Może posypać śnieg.

MARZEC

Brzydki początek marca, mglisto i pochmurnie. Tylko niewielkie przejaśnienia. W połowie miesiaca ochłodzi się, będzie rześko, możliwy niewielki mróz. Pod koniec miesiąca dużo chmur, może popadać nawet śnieg.

KWIECIEŃ

Początek kwietnia jeszcze brzydki i pochmurny. Potem się wypogodzi i będzie słonecznie. W połowie miesiąca znów się zachmurzy. Ale na Wielkanoc wróci słońce, będzie pogodnie, ale chłodno. Pod koniec misiąca mogą wystąpić... przymrozki.

MAJ

Początek miesiąca pogodny i słoneczny, ale noce będą bardzo zimne, można spodziewać się przymrozków. W połowie miesiąca trochę się zachmurzy. Koniec miesiąca bardzo pogodny, ciepły i słoneczny, bez opadów.

CZERWIEC

Pierwsza połowa miesiąca bez opadów, dużo słońca, ale też sporo chmur. Ciepło, ale nie upalnie. Druga połowa miesiąca słoneczna, ale będzie też sporo chmur. Dopiero pod koniec czerwca będzie słonecznie i bardzo ciepło.

LIPIEC

To zapowiada się najbardziej słoneczny miesiąc w roku. Na niebie pojawią się tylko niewielkie chmurki. Bezwietrznie. Nie będzie padać. Druga połowa lipca również słoneczna. Ale uwaga: od Anki zimne wieczory i ranki.

SIERPIEŃ

Początek miesiąca mglisty, w ciągu dnia rozpogodzenia, ale też sporo chmur. W połowie miesiąca jeszcze więcej chmur, będzie jednak ciepło. Pod koniec sierpnia niebo zasnują chmury i będzie padać. Dobry czas na grzyby.

WRZESIEŃ

Początkowo jeszcze sporo chmur, może popadać, ale będzie pojawiać się też słońce. Będzie dość mocno wiać wiatr. Od połowy miesiąca słoneczna pogoda, ciepło i bez opadów. Bardzo piękny początek jesieni.

PAŹDZIERNIK

Ładny, słoneczny początek miesiąca. Prawdziwa polska złota jesień. Ciepło, ale w nocy mogą pojawić się przymrozki. Od połowy miesiąca zacznie się chmurzyć. Pod koniec miesiąca niebo zasnują ciemne deszczowe chmury.

LISTOPAD

Pochmurny, deszczowy początek miesiąca, ale potem się wypogodzi, będzie słonecznie i ciepło jak na tę porę roku. W połowie miesiąca się zachmurzy, ale koniec miesiąca będzie pogodny i słoneczny. Możliwe przymrozki.

GRUDZIEŃ

To będzie wyjątkowo słoneczny i pogodny miesiąc. Tylko w połowie grudnia pojawi się trochę chmur, ale nie będzie padać. Będzie rześko i sucho, może niewielki mróz. Ale Boże Narodzenie znów zapowiada się bez śniegu.

autor: Jerzy Frątczak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: