WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Złodzieju, oddaj mi pompę insulinową

Złodzieju, oddaj mi pompę insulinową

08.08.2016, godz. 12:00
Złodzieju, oddaj mi pompę insulinową
foto:

Szczyt bezduszności! Grasujący w pociągu do Otwocka złodziej okradł jednego ze śpiących pasażerów. Opryszek nie połasił się na portfel czy telefon, tylko na pompę insulinową. Jej właściciel, pan Adrian (29 l.), który musi teraz przyjmować insulinę w zastrzykach, apeluje do bandyty, żeby oddał urządzenie, które i tak nikomu innemu nie posłuży.

Adrian Nielipiński (29 l.) pompę insulinową nosi od kilku lat. Przez całą dobę o wyznaczonych porach dnia urządzenie podaje mu pod skórę niezbędne dawki insuliny. Kilka dni temu pan Adrian wracał pociągiem Kolei Mazowieckich do domu w Otwocku. - Po całym dniu pracy zasnąłem na siedzeniu - opowiada 29-latek. W tym samym czasie po wagonach buszował złodziej, który szukał dogodnej sytuacji aby kogoś okraść. Padło na śpiącego pana Adriana.

Złodziej nie połasił się na jego portfel czy telefon komórkowy, tylko ukradł pompę insulinową. Wyjął niewielkie urządzenie z kieszeni, przeciął wężyk podający insulinę pod skórę i uciekł. Pan Adrian przebudził się na stacji w Międzylesiu i tam zorientował się, że nie ma pompy. Od razu trafił do szpitala, żeby uzupełnić w organizmie braki insuliny. I od kilku dni przyjmuje ją w formie zastrzyków.

Być może złodziej myślał, że na medyczny sprzęt szybko znajdzie kupca i zgarnie za niego pokaźną sumkę. Faktycznie, pompa insulinowa jest warta około 10 tys. zł. Jednak złodziej nie zarobi na niej ani grosza. - Każde urządzenie jest przypisane konkretnej osobie. Nowy użytkownik musi je skonfigurować pod swoje dawki insuliny, a ustawić urządzenie może tylko autoryzowany punkt producenta. Ten z kolei zastrzegł już moją pompę i jej numer seryjny jako skradzioną - mówi pan Adrian. - Apeluję do złodzieja, by zwrócił mi pompę, bo i tak dla niego czy innej osoby jest bezużyteczna - mówi 29-latek. Urządzenia i bezdusznego złodzieja szuka już też policja z Wawra.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: