WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zoo nie chce już żołędzi, tylko orzechy

Zoo nie chce już żołędzi, tylko orzechy

27.09.2016, godz. 10:15
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

„W związku z odzewem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, zawieszamy przyjmowanie żołędzi i orzechów. Mamy ich już tak dużo, że boimy się by się nie zmarnowały, zatem póki ich nie zjemy, wstrzymujemy akcję" - ogłosiło warszawskie zoo.

Internauci nie kryli rozczarowania. „Przez weekend zbieraliśmy, żeby dzisiaj przynieść. Strasznie nam przykro", „w środę trzecia klasa SP miała zaplanowane wyjście do zoo, w zamian za żołędzie. Co teraz mamy zrobić? Dzieci się zaangażowały, odliczają dni do środy, a tu taka niemiła sytuacja" - to tylko niektóre z nich. Przypominali też, że kilka dni temu zoo zapewniało, że akcja będzie trwała tak długo, jak długo można zbierać świeże orzechy i żołędzie.

Władze zoo uległy naciskom. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i znajdując kompromis zdecydowaliśmy, że można wejść do zoo za darmo po przyniesieniu 2,5 kg orzechów. Żołędzi mamy już nadmiar, więc ich nie przyjmujemy" - napisały na Facebooku.

Zoo przypomina też, że bezpłatne wejście do zoo obowiązuje w dniu, w którym zostaną przyniesione orzechy, pracownicy nie wydają żadnych wejściówek do wykorzystania w innym terminie. Jeżeli szkoła lub przedszkole chce skorzystać z bezpłatnego wejścia, to wtedy każde dziecko musi przynieść po torebce orzechów. Jedna torba na całą klasę nie wystarczy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: