WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zoo nie chce już żołędzi, tylko orzechy

Zoo nie chce już żołędzi, tylko orzechy

27.09.2016, godz. 10:15
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

„W związku z odzewem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, zawieszamy przyjmowanie żołędzi i orzechów. Mamy ich już tak dużo, że boimy się by się nie zmarnowały, zatem póki ich nie zjemy, wstrzymujemy akcję" - ogłosiło warszawskie zoo.

Internauci nie kryli rozczarowania. „Przez weekend zbieraliśmy, żeby dzisiaj przynieść. Strasznie nam przykro", „w środę trzecia klasa SP miała zaplanowane wyjście do zoo, w zamian za żołędzie. Co teraz mamy zrobić? Dzieci się zaangażowały, odliczają dni do środy, a tu taka niemiła sytuacja" - to tylko niektóre z nich. Przypominali też, że kilka dni temu zoo zapewniało, że akcja będzie trwała tak długo, jak długo można zbierać świeże orzechy i żołędzie.

Władze zoo uległy naciskom. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i znajdując kompromis zdecydowaliśmy, że można wejść do zoo za darmo po przyniesieniu 2,5 kg orzechów. Żołędzi mamy już nadmiar, więc ich nie przyjmujemy" - napisały na Facebooku.

Zoo przypomina też, że bezpłatne wejście do zoo obowiązuje w dniu, w którym zostaną przyniesione orzechy, pracownicy nie wydają żadnych wejściówek do wykorzystania w innym terminie. Jeżeli szkoła lub przedszkole chce skorzystać z bezpłatnego wejścia, to wtedy każde dziecko musi przynieść po torebce orzechów. Jedna torba na całą klasę nie wystarczy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: