WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Zostań animatorem tworzącym kulturę na Pradze lub Targówku

Zostań animatorem tworzącym kulturę na Pradze lub Targówku

26.09.2016, godz. 15:51
Warszawa, Praga
foto: SHUTTERSTOCK

Do końca miesiąca urząd miasta czeka na zgłoszenia animatorów kultury, którzy chcą pracować na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Przed animatorami stały będą ambitne wyzwania i cele, m.in. wspieranie rozwoju przedsięwzięć podejmowanych w sferze kulturalno-społecznej, inicjowanie kontaktów i współpracy pomiędzy osobami, grupami nieformalnymi, instytucjami, organizacjami oraz innymi podmiotami podejmującymi przedsięwzięcia kulturalno-społeczne.

Kandydaci mogą aplikować na jeden, wybrany przez siebie obszar: Kamionek, Stara Praga, Nowa Praga, Szmulowizna, Targówek Fabryczny i Mieszkaniowy.

Zadaniami animatorów będą: kształtowanie postaw i kompetencji mieszkańców, które będą sprzyjały uczestniczeniu w kulturze i życiu społecznym, informowanie mieszkańców o możliwościach uczestniczenia w kulturze, wspieranie rozwoju przedsięwzięć podejmowanych w sferze kulturalno-społecznej oraz ich dostosowywania do potrzeb mieszkańców, a także inicjowanie kontaktów i współpracy pomiędzy osobami, grupami nieformalnymi, instytucjami, organizacjami oraz innymi podmiotami podejmującymi przedsięwzięcia kulturalno-społeczne.

Osoby wybrane przez urzędników będą pracowały od października 2016 r. do 15 grudnia 2017 na umowie cywilnoprawnej czyli tzw. „śmieciówce". Do pracy będą musiały wykorzystywać własny komputer.

Program rewitalizacji to inwestycje w nowe budynki oraz dalsza poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Z drugiej strony - zaproponowane zmiany umożliwią rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integrację i wsparcie mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6sześciu obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Warszawa przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: