WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Złóż wniosek, bo stracisz 500+

Złóż wniosek, bo stracisz 500+

03.08.2017, godz. 02:00
Emeryci i 500 plus
foto: shutterstock

Żeby nie stracić ani złotówki z pieniędzy, które należą się rodzicom w ramach programu Rodzina 500 plus, trzeba najpóźniej do końca sierpnia złożyć nowy wniosek! Można to zrobić już dziś przez internet albo osobiście w 18 urzędach warszawskich dzielnic. Nie wszystkie warszawianki, które pytał "Super Express", wiedzą o tym obowiązku!

- To mąż w domu zajmuje się takimi sprawami, więc na pewno skompletuje dokumenty i złożymy wniosek jak najszybciej - mówi mieszkanka Wilanowa Walentyna Sienkiewicz (32 l.).

Nowe wnioski o 500 zł na dziecko można składać już od początku miesiąca. Stare świadczenia za 3 miesiące staną się nieważne. Aby utrzymać ciągłość dotacji, należy zrobić to jak najszybciej! Wczoraj wojewoda Zdzisław Sipiera przypomniał rodzicom z Warszawy i Mazowsza o tej konieczności.

Do tej pory od początku funkcjonowania programu w Warszawie i mazowieckich powiatach przyznano wsparcie dla ponad 560 tysięcy dzieci. Samorządy wypłaciły ponad trzy miliardy złotych. Najwyższa kwota przekazana jednej rodzinie to sześć tysięcy zł (na 12 dzieci we wsi Baboszewo). Teraz urzędnicy spodziewają się jeszcze większej skali wniosków. Aby otrzymać pieniądze, należy mieć co najmniej dwójkę pociech, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. Wnioski należy złożyć w dzielnicowym wydziale obsługi mieszkańców, wysłać listem poleconym albo wypełnić formularz przez specjalny system w internecie. Zaufane platformy to: Emp@tia, PUE ZUZ, Profil zaufany oraz bankowość elektroniczna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: