WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wiadomości z Polski w skrócie

Wiadomości z Polski w skrócie

03.09.2016, godz. 05:00
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Skrót wiadomości z Polski.

Z wersalki do mamra

Choć ma prawie 2 metry wzrostu, znaleźć go nie było łatwo. Mieszkaniec Elbląga, poszukiwany aż trzema listami gończymi za kradzieże i włamania, urządził sobie dyskretną melinę na strychu jednego z domów w miejscowości Karczowiska Górne. Policjanci znaleźli tam starą wersalkę. Gdy unieśli wieko - odkryli gagatka. Prosto z wersalki trafił do więzienia, gdzie spędzi ponad 3 lata.

Zwrócili jej twarz

Tę skomplikowaną operację przeszczepienia skóry głowy przeprowadzono już miesiąc temu, ale dopiero teraz lekarze ogłosili sukces. Pacjentka, której maszyna rolnicza zerwała skórę z głowy oraz części szyi i twarzy, za kilka dni wróci do domu. - Nie ma jakichkolwiek infekcji czy ubytków neurologicznych - mówi prof. Adam Maciejewski, który stał na czele zespołu chirurgów. Jak przyznali lekarze, sukces to nie tylko ich zasługa. W równej mierze przyczynili się do niego ratownicy, którzy po mistrzowsku zabezpieczyli zerwane części twarzoczaszki.

Biła, kopała, a potem się cięła

Alkoholową bibkę w centrum Białegostoku urządzili sobie 24-letnia kobieta, jej 31-letni kolega i 33-letni Białorusin. A kiedy już się napili, to się posprzeczali. Polska parka wpadła w furię i zaczęła bić i kopać Białorusina. Na szczęście zauważył to przechodzący w poblizu policjant. Na jego widok napastnicy zbiegli, ale wezwane posiłki szybko ustaliły miejsce pobytu agresorów. Mężczyzna poddał się bez walki, kobieta zamknęła się w łazience i próbowała odebrać sobie życie, kalecząc dłonie ostrymi narzędziami. Oboje staną teraz przed sądem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: