WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska WIDEO: Danuta BIŃKOWSKA z Sochaczewa straciła oszczędności przez komornika: ZRUJNOWAŁY mnie CUDZE DŁUGI

WIDEO: Danuta BIŃKOWSKA z Sochaczewa straciła oszczędności przez komornika: ZRUJNOWAŁY mnie CUDZE DŁUGI

18.01.2013, godz. 16:16
Danuta Bińkowska: Zrujnowały mnie cudze długi
foto: Super Express

Danuta Bińkowska (58 l.), jak tysiące Polaków, trzymała wszystkie oszczędności w bankach, ale srogo się na nich zawiodła. Rok temu dwa finansowe molochy bez mrugnięcia okiem oddały jej pieniądze komornikowi, który ściągał dług z kobiety o takim samym imieniu i nazwisku. Zabranych kobiecie blisko 29 tys. zł nikt nie chce oddać. Na szczęście po nagłośnieniu sprawy dramatem Danuty Bińkowskiej zajęła się prokuratura, która zamierza postawić komornikowi zarzuty.

Schorowana Danuta Bińkowska (58 l.) z Sochaczewa rok temu przy bankowym okienku dowiedziała się, że na koncie nie ma ani grosza, bo wszystkie jej oszczędności zabrał komornik. Wyczyścił jej dwa konta, na których było blisko 29 tys. zł.

Jak się okazało, sądowy nakaz egzekucji wystawiony był na dłużniczkę upadającej firmy. Problem w tym, że nie dotyczył on pani Danuty, ale kobiety o tym samym imieniu i nazwisku. Tym, że różne były adresy i drugie imiona kobiet, nikt się nie przejął. Ani bank, ani adwokat wierzyciela, ani komornik.

- Walczę z rakiem, potrzebuję tych pieniędzy na rehabilitację i leczenie - mówi załamana pani Danuta. Do oddania kobiecie pieniędzy chętnych jednak niestety nie ma.

W walkę o sprawiedliwość dla pani Danuty włączyli się posłowie PiS Przemysław Wipler (35 l.) i Maciej Małecki (39 l.), którzy znaleźli jej adwokata.

Sprawą w końcu zajęła się Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie, która wcześniej umorzyła sprawę, ale zmieniła zdanie. - Postępowanie zostało wszczęte. Planujemy postawić zarzuty komornikowi. Skierowane zostało też powództwo cywilne o zwrot tych pieniędzy - powiedziała "SE" Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Maciej Małecki (39 l.), poseł PiS
- Na miejscu pani Danuty mógł znaleźć się każdy z nas. Została pozbawiona oszczędności życia, nie była informowana o postępowaniu komorniczym. Tak nie powinno być.

Przemysław Wipler (35 l.), poseł PiS:
- Banki bezpodstawnie przekazały komornikowi te pieniądze. Nie można odpowiadać za długi kogoś, kto się tak samo nazywa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: