WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wielki sukces SE i ludzi dobrej woli! Lenka już po operacji mózgu w USA

Wielki sukces SE i ludzi dobrej woli! Lenka już po operacji mózgu w USA

05.11.2016, godz. 05:00
Lenka już po operacji mózgu
Lenka już po operacji mózgu foto: DOMIN/SUPER EXPRESS

Wszystko wskazuje na to, że amerykańscy lekarze z kliniki w Dallas pomogli małej Lence Mazurek (4 l.) z Ustronia Morskiego. Dziewczynka jest już po operacji, na którą jej mama Ewa (42 l.) z uporem zbierała pieniądze, prosząc o datki również Czytelników "Super Expressu".

Już teraz dziecko czuje się dużo lepiej, potworne bóle ustąpiły i dziewczynka w końcu zaczęła się uśmiechać. To już bardzo dużo, biorąc pod uwagę, ile to maleństwo nacierpiało się już w swoim krótkim życiu.

Gdy Lenka miała cztery tygodnie, zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy obu gałek ocznych. Do tego dziewczynka cierpi na zespół Crouzona, jak jej mama. Choroba objawia się tym, że mózg rośnie zdecydowanie szybciej niż kości czaszki.

Dziewczynka zdążyła przejść kilka operacji ratujących życie, kiedy okazało się, że potrzebna jest kolejna. Ta w USA, bo u Lenki wykryto jeszcze malformację Chiariego, przepuklinę migdałków móżdżku, która powoduje ucisk na rdzeń kręgowy. Powiększenie główki Lence, by mózg miał więcej miejsca, obniżenie ciśnienia, a tym samym ucisku na rdzeń, przez wykonanie otworu przy kręgosłupie - to najprostszy opis operacji, którą 25 października przeprowadzili lekarze w Dallas.

Lenka niedługo wyjdzie ze szpitala, wróci do Polski i tu potrzebna jej będzie dalsza rehabilitacja. Jej miesięczny koszt to ok. 5 tys. zł. Mama dziewczynki już prosi ludzi dobrej woli o to, by nie przestawali ich wspierać i pomagali Lence normalnie żyć.

Zobacz także: Trojaczki wcześniaki przyszły na świat w Rudzie Śląskiej. Są silne i zdrowe

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: