WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wielkie OSZUSTWO na maturze 2016! Sąd nie miał litości

Wielkie OSZUSTWO na maturze 2016! Sąd nie miał litości

12.10.2016, godz. 08:31
Matura 2017 wyniki. Uczniowie są pełni obaw!
matura 2018, matura 2018 harmonogram, matura 2018 kiedy, matura 2018 matematyka, matura 2018 terminy foto: Archiwum

Przez pół roku 20 godzin miesięcznie będą pracowali społecznie dwaj bracia, którzy chcieli oszukać komisję egzaminacyjną podczas matury 2016 z matematyki. Jeden z nich użył dowodu osobistego i podrabiając dane na liście obecności próbował napisać maturę za matematyki za brata. Wyrok wydał sąd w Białymstoku.

Matura 2016 z matematyki nie należała do najłatwiejszych, ale żeby od razu wpaść na pomysł oszustwa? Na taki niecny plan wpadł jeden z maturzystów w Białymstoku, który namówił brata, by ten poszedł za niego na egzamin z matematyki. Ten posługując się dowodem młodszego brata wszedł na salę egzaminacyjną wcześniej podrabiając podpis na karcie obecności. Oszustwo wykryła jednak komisja egzaminacyjna, która wezwała policję. Wczoraj sąd w Białymstoku skazał obu braci na 20 godzin prac społecznych przez pół roku, jednocześnie uznając, że pozbawienie wolności byłoby zbyt surową karą. Obaj mężczyźni przyznali się do winy i wyrazili skruchę. Wiadomo, że jeden z nich chciał dobrowolnie poddać się karze, drugi liczył na umorzenie postępowania.

Czytaj: Matura 2016 matematyka poziom rozszerzony. WIEMY, CO BYŁO! Pierwsze komentarze: matematyka rozwaliła wszystkim du**! RELACJA NA ŻYWO

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: