WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polska Wielkopolska! Ksiądz wzorem Drzymały zbudował spowiednicę na kołach!

Wielkopolska! Ksiądz wzorem Drzymały zbudował spowiednicę na kołach!

14.09.2016, godz. 05:00
konfesjonał na kółkach
konfesjonał na kółkach foto:

Takie rzeczy tylko w Wielkopolsce! Ksiądz Krzysztof Ordziak z parafii w Mikstacie nie dostał pozwolenia od konserwatora zabytków na dobudowanie konfesjonału do wiekowego kościoła, więc niczym Drzymała obszedł prawo i stworzył spowiednicę... na kółkach. Teraz proboszcz może wysłuchiwać grzeszników w dowolnym miejscu. - To jest konfesjonał z dojazdem do klienta - żartuje duchowny.

Ale do śmiechu jeszcze całkiem niedawno nikomu nie było. W kościele parafii pw. Świętej Trójcy w Mikstacie brakowało jednego z najważniejszych miejsc - konfesjonału. Gdy wierni chcieli wyznać grzechy przed proboszczem, musieli to robić na ławce, przy grobach... Ksiądz chciał to zmienić. Ale ponieważ sanktuarium to cenny zabytek, o żadnej ingerencji w drewnianą budowlę nie mogło być mowy. Zgody na wybudowanie stacjonarnego konfesjonału proboszcz więc nie dostał.

To go jednak nie zniechęciło i wymyślił sposób na ulżenie parafianom. - Istniała możliwość postawienia obiektu ruchomego. Skorzystałem z niej, i została zrobiona platforma na kółkach, a na niej stanął konfesjonał - tłumaczy duchowny. Nietypowa spowiednica służy już mieszkańcom Mikstatu. - To świetny pomysł - cieszą się parafianie księdza Ordziaka. - Może z zewnątrz ten pojazd nie wygląda okazale, ale na pewno był nam potrzebny - przyznają zgodnie.

Zobacz także: Pili alkohol przed mszą a potem... nie uwierzysz, co zrobili na ołtarzu! Szuka ich policja [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: