WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wielkopolska! Ksiądz wzorem Drzymały zbudował spowiednicę na kołach!

Wielkopolska! Ksiądz wzorem Drzymały zbudował spowiednicę na kołach!

14.09.2016, godz. 05:00
konfesjonał na kółkach
konfesjonał na kółkach foto:

Takie rzeczy tylko w Wielkopolsce! Ksiądz Krzysztof Ordziak z parafii w Mikstacie nie dostał pozwolenia od konserwatora zabytków na dobudowanie konfesjonału do wiekowego kościoła, więc niczym Drzymała obszedł prawo i stworzył spowiednicę... na kółkach. Teraz proboszcz może wysłuchiwać grzeszników w dowolnym miejscu. - To jest konfesjonał z dojazdem do klienta - żartuje duchowny.

Ale do śmiechu jeszcze całkiem niedawno nikomu nie było. W kościele parafii pw. Świętej Trójcy w Mikstacie brakowało jednego z najważniejszych miejsc - konfesjonału. Gdy wierni chcieli wyznać grzechy przed proboszczem, musieli to robić na ławce, przy grobach... Ksiądz chciał to zmienić. Ale ponieważ sanktuarium to cenny zabytek, o żadnej ingerencji w drewnianą budowlę nie mogło być mowy. Zgody na wybudowanie stacjonarnego konfesjonału proboszcz więc nie dostał.

To go jednak nie zniechęciło i wymyślił sposób na ulżenie parafianom. - Istniała możliwość postawienia obiektu ruchomego. Skorzystałem z niej, i została zrobiona platforma na kółkach, a na niej stanął konfesjonał - tłumaczy duchowny. Nietypowa spowiednica służy już mieszkańcom Mikstatu. - To świetny pomysł - cieszą się parafianie księdza Ordziaka. - Może z zewnątrz ten pojazd nie wygląda okazale, ale na pewno był nam potrzebny - przyznają zgodnie.

Zobacz także: Pili alkohol przed mszą a potem... nie uwierzysz, co zrobili na ołtarzu! Szuka ich policja [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: