WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wieści z Regionu Dolny Śląsk. Warto przeprowadzić się na przedmieścia

Wieści z Regionu Dolny Śląsk. Warto przeprowadzić się na przedmieścia

25.11.2016, godz. 07:05
Wieści Dolny Śląsk
Wieści Dolny Śląsk foto: SHUTTERSTOCK

Jeśli marzy nam się cisza, święty spokój i zieleń za oknem, to powinniśmy poważnie przemyśleć wyprowadzkę z centrum miasta. W dalej położonych dzielnicach znajdziemy wiele ciekawych ofert mieszkaniowych.

Na obrzeżach łatwiej nam będzie się zrelaksować, wyciszyć, złapać oddech czystszego powietrza i dystans. Zwłaszcza w czasie wolnym od pracy. Czasem wyjście na spacer, bliski kontakt z przyrodą mogą być dużo przyjemniejsze niż jakakolwiek z wielkomiejskich rozrywek. Nawet jeśli będziemy musieli dojeżdżać do centrum do pracy, to możliwość powrotu do naszej cichej przystani z pewnością podziała na nas kojąco. Również koszty życia w takich dzielnicach bywają sporo niższe. A to niezwykle ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Same plusy

Wyprowadzka na przedmieścia nie oznacza jednak, że będziemy całkowicie odcięci od zdobyczy cywilizacji. Największym atutem dzielnic oddalonych od centrum jest to, że są naprawdę... blisko centrum. Odległość ta wydaje się jeszcze mniejsza dzięki coraz lepszej infrastrukturze drogowej i dostępowi do różnych środków komunikacji miejskiej. Już niedługo np. dojazd z Kleciny do centrum Wrocławia budowanym mostem kolejowym zajmie tylko 15 minut. Klecina to oaza spokoju, w której czas się zatrzymał. Choć nie wszędzie – przy Wałbrzyskiej powstał supernowoczesny biurowiec. Na Klecinie wciąż znajdziemy jednak wiejski klimat, piękny park z fantastycznym placem zabaw dla dzieci i nowoczesne inwestycje mieszkaniowe.

Wszystko na miejscu

Przedmieścia pod pewnymi względami coraz bardziej upodobniają się do centrów wielkich miast. Powstają tu nie tylko nowe osiedla domów czy mieszkań, lecz także biurowce zajmowane przez różne firmy, punkty usługowe czy galerie handlowe. Nie brak tu więc niczego, co potrzebne jest, by wygodnie żyć na co dzień albo pracować. Znajdziemy tu również wiele opcji atrakcyjnego spędzania czasu wolnego: place zabaw, fontanny, parki, siłownie, sklepy, galerie handlowe.

Niewątpliwym atutem podmiejskich lokalizacji są również ceny gruntów i gotowych już nieruchomości. Są na tyle atrakcyjne, że rezygnując z niewielkiego mieszkanka w centrum, możemy kupić sobie większe, np. na Klecinie. Są także ostatnie już mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: