WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Wieści z Regionu. Małopolska. Jak polubić pakowanie

Wieści z Regionu. Małopolska. Jak polubić pakowanie

29.07.2016, godz. 10:12
Jak polubić pakowanie
foto: SHUTTERSTOCK

Kochamy wakacje, plażowanie, wędrówki i beztroską błogoœć, ale nie znosimy pakowania. Jest jednak prosty sposób na to, by spakować się szybko i sprawnie. W ten sposób Ÿźle zapakowany bagaż nie popsuje nam urlopu.

Jak spakować się bez kłopotu? Jest na to sprawdzona odpowiedźŸ: zrobić wcześniej listę rzeczy do zabrania. Będziemy mieć czas, by się jej przyjrzeć krytycznie i wyrzucić niepotrzebne rzeczy, zaœ dopisać te, które mogą się przydać. Nie zapomnimy wtedy niczego – od pilniczka do paznokci począwszy, przez bikini, pastę do zębów, a na ładowarce do telefonu skończywszy.

Dokumenty, bilety, pieniądze – to podstawa. Poza tym zawartoœć naszej walizki zależy od tego, dokąd jedziemy i jak zamierzamy spędzać czas.
Jeœli w planach mamy wędrówki po górach, musimy koniecznie zapakować dobre buty i grube skarpety. Na pewno przydadzą nam się ciepły sweter i kurtka przeciwdeszczowa. Koniecznie zabierzmy ze sobą telefon komórkowy z zakodowanym numerem do GOPR lub TOPR. Do bagaży włóżmy też mapy, latarkę, bidon i czekoladę. Nie zapomnijmy też o kremie z filtrem UV.

Wakacje nad morzem wymagają balsamu z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, kostiumu kąpielowego i ręcznika, kapelusza czy klapek. Przyda się też dobra lektura, która uprzyjemni godziny spędzone na plaży.

Gdy ruszamy na zwiedzanie, nie możemy zapomnieć o mapach, przewodnikach, aparacie fotograficznym, wygodnych butach. Na kartce spiszmy wszystkie potrzebne rzeczy, a pakując je do walizki, wykreślajmy z listy. W ten sposób zabierzemy wszystko to, co będzie nam potrzebne.

Przede wszystkim zapakujmy leki, które bierzemy na co dzień, o ile takie są. W apteczce nie powinno zabraknąć œśrodka na komary i zestawu do usuwania kleszczy (kupimy je w każdej aptece). Spakujmy koniecznie œśrodki przeciwbiegunkowe i uzupełniające elektrolity. WeŸmy pastylki na gardło oraz coœ przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. Jeœli jedziemy w głuszę lub planujemy egzotyczną wyprawę, apteczka powinna być zaopatrzona dużo lepiej. Najlepiej jej zawartoœć skonsultować wtedy z lekarzem. Jeœli jednak wybieramy się w okolice cywilizowane, nie bierzmy ze sobą zbyt dużo leków. Po pierwsze dlatego, że lepiej nie wydawać głupio pieniędzy, a po drugie - leki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. Wakacyjny bagaż im nie służy.

Gdy jedziemy w góry, zapakujmy jednak bandaż lub opaskę elastyczną do usztywnienia zwichniętego stawu. Zawsze przydają się też œśrodki opatrunkowe – plastry, opatrunki i preparaty do odkażania ran.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: