WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wieści z Regionu. Śląsk. 45. urodziny katowickiego Spodka

Wieści z Regionu. Śląsk. 45. urodziny katowickiego Spodka

21.10.2016, godz. 14:51
Urodziny katowickiego Spodka Wieści Śląsk
foto: Super Express

Symbol stolicy Górnego Śląska 22 października obchodzi 45. rocznicę swojego powstania. Ta ogromna hala widowiskowo-sportowa była miejscem wielu wielkich wydarzeń kulturalnych, wspaniałych koncertów i zmagań ludzi ze świata sportu.

Spodek został oddany do użytku w 1971 roku. Jego nowatorski kształt przypominający rzeczywiście statek kosmiczny był wówczas ewenementem na skalę kraju. Cała powierzchnia użytkowa tej niezwykłej budowli wynosi aż 7 ha. Hala jest przystosowana do urządzania w niej wszelkiego rodzaju imprez masowych: targów, kongresów, wystaw, imprez artystycznych. Na terenie hali mieszczą się też: basen, hotel i lodowisko.

Wielka uroczystość

Nic zatem dziwnego, że urodziny Spodka będą obchodzone hucznie. Podczas uroczystości zostanie zaprezentowana historia obiektu, odbędzie się też debata o jego przyszłości. Imprezę poprowadzą Piotr Stelmach i Piotr Baron. Nie może też zabraknąć wspaniałej rozrywki muzycznej. W wielkim święcie udział wezmą m.in.: Lady Pank, grupa Myslovitz, raper Miuosh i zespół
Kaliber 44, wokalista i lider TSA Marek Piekarczyk oraz zespół Cree. Zaprezentują się zarówno we własnych utworach, jak i w przebojach takich tytanów sceny muzycznej, jak: Metallica, Genesis, Depeche Mode, Deep Purple, Simply Red, Eric Clapton i Robbie Williams, którzy kiedyś grali w Spodku. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Dzień otwarty

W ramach obchodów organizatorzy zaplanowali też dzień otwarty. Jego program obejmuje m.in.: korzystanie z lodowiska, animacje dla dzieci, zabawy i gry interaktywne, spotkania i treningi z udziałem znanych sportowców, malowanie laurek. Sprzedaż biletów na koncert odbywa się przez platformę www.ticketpro.pl, a także w salonach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn. Cena od 39 zł.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: