WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wieściu z Regionu. Małopolska. Papież w Krakowie

Wieściu z Regionu. Małopolska. Papież w Krakowie

29.07.2016, godz. 00:00
Papież w Krakowie
foto: SHUTTERSTOCK

W niedzielę kończą się Œświatowe Dni Młodzieży. Kto chce wziąć udział we wspólnej modlitwie i spotkać się z Ojcem Œświętym Franciszkiem, ma jeszcze na to szansę.

Kraków przeżył wiele doniosłych wydarzeń, ale takiego zjazdu młodych i rozśpiewanych ludzi z całego œwiata jeszcze tu nie było! Dlatego warto dołączyć do tego grona.

Festiwal młodych

Dzisiaj mamy już ostatnią szansę na to, by wziąć udział w katechezie lub posłuchać ciekawej prezentacji przygotowanej przez Centrum Powołaniowe. Dzisiaj też ostatni dzień Festiwalu Młodych – od godz. 14.00 ruszają imprezy na Rynku Głównym, pl. Nowaka-Jeziorańskiego, pl. Szczepańskim, pl. Centralnym, parku Krowoderskim, Bulwarze Wołyńskim, pl. Marii Magdaleny i pl. Wolnica, od. 14.30 na Małym Rynku, od 15.00 w Studium WF UJ, na Rynku Podgórskim, ul. Franciszkańskiej i na parkingu przy koœciele œw. Floriana, o 20.00 rusza scena na Błoniach, a o 19.30 w Filharmonii Krakowskiej. Szczegółowy program znajdziemy na stronie www.krakow2016.com.

Modlitwa z papieżem

Dzisiaj Ojciec Œświęty przebywa w obozach Auschwitz-Birkenau. Po południu (16.30) pojawi się w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu, gdzie spotka się z chorymi maluchami i ich rodzicami. O godzinie 18 odbędzie się Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach. Na zakończenie nabożeństwa papież Franciszek wygłosi krótkie przemówienie.

Po kolacji, jak co dzień, ukaże się w oknie papieskim i pozdrowi wiernych.

Sobota i niedziela

W sobotę o 8.30 papież pojawi się w sanktuarium w Łagiewnikach. Będzie się modlił przy grobie œw. Faustyny, przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, o 9.00 odprawi Liturgię Pojednania, a o 10.30 mszę œświętą w sanktuarium œw. Jana Pawła II.

O 19.00 Ojciec Œwięty przyjedzie na Campus Misericordiae (Brzegi), gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne z młodzieżą.

W niedzielę uroczystoœści z udziałem papieża na Campus Misericordiae rozpoczną się o 8.45. O 10.00 papież odprawi mszę œświętą Posłania i ogłosi miejsce i rok kolejnych Œświatowych Dni Młodzieży.

O 17.00 w Tauron Arenie Franciszek spotka się z wolontariuszami ŒDM. Uroczystośœć pożegnania Ojca Œświętego zacznie się o 18.15 na lotnisku w Balicach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: