WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Willa Wajdy ciągle straszy [ZDJĘCIA]

Willa Wajdy ciągle straszy [ZDJĘCIA]

21.10.2016, godz. 08:49
Willa Wajdy ciągle straszy
foto:

O tej budowli wiedzą tylko miejscowi. Nazywają ją willą lub domem Wajdy. Położona na posiadłości pod Grodziskiem Mazowieckim, nieopodal Warszawy, ciągle straszy. Nie tylko wyglądem, ale także opowieściami o swojej mrocznej historii. Kiedy przed tygodniem zmarł Andrzej Wajda (+90 l.), w mediach społecznościowych znowu zawrzało. Które z tych mrocznych opowieści są prawdziwe? Tylko "Super Express" ujawnia te tajemnice.

W Grodzisku Mazowieckim od lat stoi dom grozy Wajdy. Na terenie miasta, tuż przy granicy z Milanówkiem znajduje się opuszczony dworek, który według miejscowych legend należy do zmarłego reżysera.

- Domem Wajdy jest nazywany znajdujący się na peryferiach miasta nieukończony, dziś zrujnowany budynek, obok którego znajduje się zdziczały ogród i staw. Według miejskiej legendy, powielanej w mediach społecznościowych, dom miał być własnością reżysera, który podobno w nim kręcił filmy. Plotki mówią, że w domu umarła utajniona córka reżysera, a w stawie leży zatopiony samochód - opowiada w rozmowie z nami Łukasz Nowacki, specjalista ds. historii miasta.

Lokalna społeczność nie ma wątpliwości, że dworek zbudował właśnie Andrzej Wajda i to w nim miał mieszkać oraz kręcić swoje kolejne filmy. Według naszych ustaleń budynek faktycznie pojawił się w jednym z filmów, ale nie nakręcił go Wajda. Był to obraz "Trzy kolory: Biały" Krzysztofa Kieślowskiego (+55 l.). O tym, by powstawały tu produkcje pana Andrzeja, nie ma żadnej wzmianki.

Kilka dni temu odwiedziliśmy Grodzisk Mazowiecki. Dworek, choć piękny i wystawny, znajduje się w opłakanym stanie i służy za miejsce spotkań miejscowej młodzieży i miłośników alkoholu pod chmurką. W urzędzie miejskim nie ma wzmianki, by właścicielem nieruchomości był faktycznie Andrzej Wajda. "Na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki podana osoba nie figuruje w rejestrze jako podatnik podatku od jakiejkolwiek nieruchomości" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Mieszkańcy jednak wiedzą swoje. - Teraz to tak będą mówić, aby zatuszować to, co działo się naprawdę - mówi nam jeden z nich.

Zobacz: BRUTALNY gwałt i mord na 16-latce! Bili ją i gwałcili KIJEM [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: