WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wojna wójta z gospodyniami. O co poszło? [ZDJĘCIA]

Wojna wójta z gospodyniami. O co poszło? [ZDJĘCIA]

04.11.2016, godz. 05:00
WOJNA WÓJTA Z GOSPODYNIAMI
WOJNA WÓJTA Z GOSPODYNIAMI foto: reprodukcja Łukasz Gągulski/Super Express

Wielka wojna wójta z Kołem Gospodyń Wiejskich w Gawłowie! Włodarz gminy chce zabrać gospodyniom kuchnię, bo... kobiety nie poparły go w wyborach.

Pomieszczenie, w którym raz w tygodniu spotykają się członkinie koła gospodyń wiejskich, jeszcze kilka lat temu było zaniedbanym garażem. Ale obrotne panie z własnej inicjatywy wyremontowały je i urządziły. Zadbały, by pojawiły się meble kuchenne zrobione na wymiar wraz z całym wyposażeniem.

- Tu się spotykamy, szydełkujemy, robimy na drutach, pieczemy ciasta na różne gminne imprezy, które przecież same organizujemy - wylicza Urszula Cholewa (50 l.), jedna z członkiń koła gospodyń wiejskich. Wszystko było dobrze aż do momentu wyborów. Wtedy stanowisko wójta objął Marek Bzdek (46 l.) z Gawłowa.

- Najpierw nie podobały mu się jasełka, które zorganizowałyśmy, potem nasze stroje - mówią członkinie KGW. Na koniec nowy włodarz postanowił je wykurzyć z kuchni.

Faktycznie wygląda na to, że KGW straci miejsce spotkań. Panie dostały pismo, wzywające do opuszczenia lokalu.

- To zemsta za to, że nie poparłyśmy go w wyborach - mówi nam Mariola Rataj (49 l.), przewodnicząca koła gospodyń wiejskich.

Mieszkańcy Gawłowa są oburzeni. - Przecież budynek, w którym znajduje się kuchnia dziewczyn z KGW, budowała przed laty cała wieś, wspólnymi siłami. W dodatku wójt mieszka w Gawłowie i obiecywał przed wyborami współpracę z każdym, a teraz dokucza naszym babkom - mówi nam pani Maria, która pamięta historię spornego budynku.

Co na to wójt? - To wszystko są kłamstwa - powiedział Marek Bzdek, wójt, i odesłał nas do dyrektora Gminnego Centrum Sportu i Czytelnictwa w Bochni, który formalnie zarządza budynkiem.

Zobacz też: Szkoła nie wezwała karetki do skatowanego 14-latka! Dyrektorka zostanie odwołana?

Źródło: FAKTY TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: