WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wołomin. Policja rozbiła gang samochodowy

Wołomin. Policja rozbiła gang samochodowy

25.05.2011, godz. 01:30
Policja rozbiła gang samochodowy
foto:

Na ziemię, policja! - krzyczeli o świcie policjanci z grupy realizacyjnej, którzy zatrzymywali "Walera" i "Gołębia". Mężczyźni wpadli w swoich domach w Wołominie. Byli szefami jednego z największych gangów złodziei aut.

- Funkcjonariusze zaskoczyli Pawła W., czyli "Walera", w jego różowej pluszowej sypialni - wspomina jeden ze śledczych. Jednak przepych i szyk to tylko przykrywka. W garażu "Walera" funkcjonariusze znaleźli łamaki do otwierania zamków samochodowych, części aut i tablice rejestracyjne.

W tym samym czasie wpadł Jacek G. (40 l.) ps. Gołąb - prawa ręka i najbliższy wspólnik wołomińskiego barona. Wynajmowany przez niego garaż był pełen przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Przeczytaj koniecznie: Najczęściej kradzione samochody: Toyota, Honda i Volkswagen - wystarczy laptop, by odjechać samochodem

- W skradzionej maździe policjanci zabezpieczyli krótkofalówki, rękawiczki oraz specjalistyczne urządzenia elektroniczne służące do kradzieży pojazdów, na przykład zagłuszacze nadajników lokalizacyjnych GPS - wylicza podinsp. Maciej Karczyński (40 l.) ze stołecznej komendy.

Obaj przestępcy już trafili do aresztu na 3 miesiące.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: