WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska WOŚP 20 Finał. ILE ZEBRAŁA Orkiestra Owsiaka - już ponad 40 MLN ZŁ! Będzie NOWY REKORD?

WOŚP 20 Finał. ILE ZEBRAŁA Orkiestra Owsiaka - już ponad 40 MLN ZŁ! Będzie NOWY REKORD?

08.01.2012, godz. 23:50
WOŚP 20 Finał. Jurek Owsiak
WOŚP 20 Finał. Jurek Owsiak foto: AKPA

Jubileuszowy, 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy punktualnie o godz. 9 wystartował w Zakopanem. Jurek Owsiak, założyciel i prezez WOŚP wypowiadając tradycyjne: "Trzy, dwa, jeden, zero, start!" dał sygnał do rozpoczęcia XX Finału Orkiestry. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. WOŚP zebrała już ponad 40 mln zł. Podczas 19. Finału na konto WOŚP wpłynęło ponad 47 mln zł.

Jurek Owsiak na zakopiańską Równię Krupową przyjechał góralskimi saniami. Po inauguracji XX Finału WOŚP rozpoczął się koncert orkiestry straży granicznej, kapeli góralskiej z zakopiańskiego Technikum Budowlanego oraz zespołu Future Folk pod dyrekcją samego szefa  WOŚP.

W 2012 roku ponad 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze na najnowocześniejszy sprzęt do ratowania wcześniaków i na pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 20 Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko".

Do godz. 23.50 udało się zebrać ponad 40 mln zł. Ubiegłoroczny rekord to ponad 47 mln zł. Tylko na aukcjach internetowych WOŚP w serwisie Allegro zebrano ponad 2,5 mln złotych. W internecie odbywa się ponad 32 tysiące licytacji na rzecz Orkiestry.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: