WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska WOŚP bez TVP. Owsiak komentuje w Faktach po Faktach: Nie chcemy nakręcać ludzi

WOŚP bez TVP. Owsiak komentuje w Faktach po Faktach: Nie chcemy nakręcać ludzi

17.10.2016, godz. 21:28
Jerzy Owsiak
foto: © AKPA

WOŚP bez TVP pierwszy raz od 24 lat. O kulisach tej decyzji opowiedział Jerzy Owsiak w "Faktach po Faktach". Prezes WOŚP podkreślił, że wciąż jest otwarty na współpracę z innymi mediami - również telewizją publiczną. 25. finał WOŚP będzie transmitowany przez stację TVN.

TVP nie użyczy studia organizatorom 25. finału WOŚP. Tym razem zbiórkę pieniędzy przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy relacjonować i wspierać będzie TVN. Informację o zmianie przekazał Jurek Owsiak podczas bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Prezes WOŚP był gościem poniedziałkowego wydania "Faktów po Faktach". Owsiak komentując decyzję TVP, podkreślił, że fundacja czeka do ostatniego momentu  na ostateczną decyzję Telewizji Polskiej.

- Wysłaliśmy zaproszenie także do telewizji publicznej. Jeżeli w kraju dzieje się coś nadzwyczajnego, to przyzwoitość dziennikarska nakazuje, żeby tego nie omijać. W tym roku nie dostaliśmy jednak odpowiedzi - dodał.

Owsiak w "Faktach po Faktach" dodał, że bardzo chciałby, żeby w organizację 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się także służby państwowe, choćby policja czy wojsko. - Szkoda, że one się w zeszłym roku wycofały. Jeżeli znów postraszy ich poseł Pięta, to pewnie nie będą pracowali. To było kuriozalne. Bo jeśli coś się będzie działo, to ten poseł czy minister będzie leżał na tym samym łóżku - mówił dalej Owsiak.

ZOBACZ: Owsiak o rezygnacji TVP z organizacji finału WOŚP: "Nikt nie przeczytał prośby"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: