WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska WPADLI przemytnicy KOKAINY! Mieli NARKOTYKI za kilka MILIONÓW DOLARÓW

WPADLI przemytnicy KOKAINY! Mieli NARKOTYKI za kilka MILIONÓW DOLARÓW

06.11.2012, godz. 08:57
ABW zatrzymała przemytników
foto: Super Express

To prawdziwy sukces ABW. Funkcjonariusze rozbili międzynarodową grupę przemytników. Narkotyki, którymi handlowali przez dwa lata warte były kilka milionów dolarów.

 

Do aresztu trafiło siedem osób, wśród nich Nigeryjczycy, Polacy i obywatel Gwinei. To młodzi ludzie - mają 20-35 lat, ale to nie pierwsze ich kłopoty z prawem. Większość z była kurierami, karanymi już za rozboje i bójki. Zatrzymany Nigeryjczyk odpowiadał wcześniej za przemyt narkotyków. Mężczyzna podczas obławy ABW próbował uciec, wyskakując przez balkon. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać.

Do akcji agencja przygotowywał się kilka miesięcy - zbierano dowody i penetrowano środowisko nigeryjskich przemytników. Okazało się, że narkotyki z Ameryki Południowej i Afryki wędrowały do Europy. Główni odbiorcy to handlarze z Norwegi, Austri, Hiszpani i Włoch.  Tam narkotyki trafiały w bagażach kurierów albo połykanych kapsułkach. Dalej rozwożone były samochodami, pociągami lub autobusami.
Do Europy trafiała głównie kokaina, ale szajka przemycała też heroinę.


Zatrzymani są teraz w areszcie. Grozi im do 15 lat więzienia. ABW zapowiada, że grupa jest jeszcze większa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: