WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Kradzież jak z filmu. Z muzeum we Wrocławiu zniknęły znaczki warte MILION złotych

Kradzież jak z filmu. Z muzeum we Wrocławiu zniknęły znaczki warte MILION złotych

28.09.2016, godz. 11:36
znaczki
foto: Dreamstime

Wielu oglądało kultowy film "Vinci" Juliusza Machulskiego. Okazuje się, że sprytna kradzież dzieł sztuki posłużyła pewnym złodziejom jako inspiracja. Z wrocłąwskiego muzeum zniknęły znaczki warte ponad milion złotych.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu kilka dni temu zgłosiło zaginięcie niezwykle cennej kolekcji znaczków. Sprawa dotyczy 100 pochodzących z okresu I wojny światowej niemieckich znaczków z nadrukiem Poczta Polska. Jeden taki okaz wart jest ponad 10 tysięcy złotych. W kolekcji są 4 znaczki z błędem, z których każdy wart był nawet 15 tysięcy złotych. Łączna wartość arkusza to co najmniej 1,068 mln zł - podaje polskatimes.pl.

Co ciekawe, podejrzewa się, że znaczki zostały skradzione w...2008 roku. Wprawdzie w pudłach nadal schowana jest kolekcja, tyle że znajdujące się tam znaczki są podrobione. Podejrzeń nabrano dopiero po tym, jak pewien pasjonat zgłosił się na policję z informacją, że na portalu aukcyjnym wystawiono na sprzedaż niezwykle cenną kolekcję znaczków. Sprawą zajęła się już policja.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: