WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wrzucili psa do rzeki z kamieniem u szyi

Wrzucili psa do rzeki z kamieniem u szyi

09.09.2016, godz. 02:00
Wrzucili psa do rzeki z kamieniem u szyi
Wrzucili psa do rzeki z kamieniem u szyi foto:

Do tego była zdolna tylko bestia! Ktoś wrzucił do rzeki psa z workiem kamieni przywiązanym do szyi. Zwierzę rozpaczliwie próbowało zbliżyć się do brzegu. Utknęło w szuwarach z wyciągniętym nad wodą łbem. Na szczęście skazańca zobaczył wędkarz.

Wędkarza z Malborka zaintrygowały piski dochodzące z zarośli na rzece Nogat. Niedaleko brzegu zobaczył psa zanurzonego w wodzie, ledwo utrzymywał się na powierzchni, nie mógł się ruszyć.

Mężczyzna zawiadomił policję, a ta przy pomocy strażaków wyciągnęła pieska z wody.

- Był już bardzo wycieńczony. Do szyi miał przywiązany sznurkiem worek z kamieniami - opisuje podkom. Tomasz Czerwiński z malborskiej policji. - Pies został przewieziony do lekarza weterynarii, który go opatrzył. Kundelek ma rany na uszach, jest cały obolały, piszczy, jak się go dotyka. Lekarz stwierdził, że musiał być bardzo bity, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy rozpoznają psa, o pomoc w ustaleniu właściciela - dodaje podkom. Czerwiński.

Uratowany pies dostał na imię Szczęściarz. Powoli dochodzi do siebie i czeka na nowy dom. Osoby zainteresowane jego przygarnięciem mogą kontaktować się z fundacją REKS z Malborka pod nr. tel. 666-386-567.

Zobacz: SZOK! GIGANTYCZNY jaszczur na ulicy w Żaganiu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: