WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wspólnie ratujmy i pomagajmy zwierzętom

Wspólnie ratujmy i pomagajmy zwierzętom

20.03.2017, godz. 00:00
Pies, smutny
foto: EAST NEWS

Są bezbronne, ale i ufne. Za okazane uczucie i troskę potrafią się odwdzięczyć. Zwierzęta potrzebują ich nie mniej niż ludzie.

Bezdomne, chore, zaniedbane. Skrzywdzone przez los lub człowieka. Cierpiące z powodu chorób, pasożytów, ale też przez naszą bezmyślność i okrucieństwo. Zagłodzone lub poturbowane w wyniku wypadków drogowych. Porzucone jak niechciane zabawki.

Drugie życie, nowy dom

Pomimo tego, iż podopiecznych schronisk i fundacji los nie oszczędzał, to te zwierzaki potrafią okazać miłość i zaufanie. I wciąż czekają na naszą pomoc.
Fundacje dbające o skrzywdzone i chore zwierzęta zajmują się nie tylko losem psów i kotów – są takie, które pod swoje skrzydła przyjmują np. ptaki czy konie. Te organizacje również potrzebują wsparcia. Choć pracują w nich głównie wolontariusze, którzy nie tylko opiekują się zwierzętami, ale również zapewniają im tymczasowy dom i przygotowują je do adopcji, to leczenie, wyżywienie oraz sterylizacja są kosztowne. Fundacje potrzebują również pieniędzy na koce, budy i kojce dla swoich podopiecznych.

To nic nie kosztuje

Warto wesprzeć więc zarówno zwierzaki, jak i pracę ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i energię, dla naszych mniejszych braci. Nie wszyscy miłośnicy zwierząt mogą sobie na to pozwolić, ale każdy z nas ma szansę pomóc przekazując symboliczny 1 proc. swojego podatku. To proste i nie wymaga wiele wysiłku, a pomoc będzie nieoceniona.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: