WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska WSTRZĄSAJĄCE wyznanie anorektyczki: przez wymioty straciłam...

WSTRZĄSAJĄCE wyznanie anorektyczki: przez wymioty straciłam...

14.10.2016, godz. 11:41
dieta, kobieta, anoreksja, głodówka
foto: EAST NEWS

- Nie dało się zjeść trzech kanapek i nie zwymiotować, tylko jadłam wszystko. Trzeba było napełnić żołądek, żeby zrobiło się niedobrze. Potem już nie musiałam prowokować wymiotów, wystarczyło że się nachyliłam - powiedziała we wstrząsającym dokumencie TVN "Uwaga" Amanda Chęcińska, 24-latka, która od kilku lat zmaga się anoreksją. W pewnym momencie choroba była tak zaawansowana, że kobieta nie miała siły się zważyć. Teraz walczy o powrót do normalnego życia.

Amanda Chęcińska z anoreksją zmaga się od chwili, kiedy jej rodzice postanowili się rozejść. Najpierw zaczęła twierdzić, że dania, które przygotowuje jej mama jej nie smakują, z czasem zaczęła twierdzić, że wygląda zbyt grubo. Każdego dnia ważyła się dwa razy i wydawało jej się, że waży 300 gram za dużo. W pewnym momencie schudła do 27-28 kilogramów przy 163 centymetrach wzrostu. Po pewnym czasie zupełnie straciła siły by się zważyć. U Amandy Chęcińskiej pojawiły się też inne niepokojące zachowania - przestała się myć i zaczęła chodzić ciągle w tych samych ubraniach. - Nie dało się zjeść trzech kanapek i nie zwymiotować, tylko jadłam wszystko. Trzeba było napełnić żołądek, żeby zrobiło się niedobrze. Potem już nie musiałam prowokować wymiotów, wystarczyło że się nachyliłam - powiedziała w materiale "Uwaga" w TVN 24-latka.

Po kilku latach kobieta zdecydowała się jednak na terapię. Chce wrócić do normalnego życia. Najważniejszy cel - rekonstrukcja uzębienia. - Nie zależy mi na pięknym uśmiechu. Chcę po prostu normalnie jeść - wyznała kobieta. Amanda Chęcińska stwierdziła też, że podjęła się terapii dla mamy. - Chciałabym wyzdrowieć, żeby mamie pokazać. Mam takie obciążenie psychiczne, że mama na tym straciła - powiedziała.

Czytaj: Jak rozpoznać i leczyć zaburzenia odżywiania?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: