WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim. To operator koparki uszkodził gazociąg?

Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim. To operator koparki uszkodził gazociąg?

14.11.2013, godz. 15:58
Janków Przygodzki mapa
Wybuch i pożar w Jankowie Przygodzkim mapa foto: se.pl

Najprawdopodobniej przyczyną tragedii w Jankowie Przygodzkim było uszkodzenie przez operatora koparki gazociągu o średnicy 500 milimetrów. Chwilę później wybuchł wydostający się pod olbrzymim ciśnieniem gaz. Oficjalne przyczyny tej tragedii poda pracująca na miejscu komisja.

Pożar po wybuchu gazu w Janikowie
Źródło: Eska

Mówi rzecznik straży pożarnej w Ostrowie Krzysztof Biernacki: Rozszczelniony gazciąg był przyczyną potężnego pożaru w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Rurę uszkodziła prawdopodobnie pracująca na miejscu koparka.

Sa trzy ofiary smiertelne, 13 trafiło do szpitala, 3 z nich zostały już zwolnione do domu. Jedna jest natomiast w stanie ciężkim - to dziecko, które ma rozległe oparzenia. W pobliżu ognia było nawet 700 stopni Celsjusza. W miejscu wycieku powstał ogromny lej. A ratownicy opisuję, że miejsce zdarzenia wygląda jak po wojnie!

Pożar w Jankowie Przygodzkim został najprawdopodobniej spowodowany przez koparkę, która uszkodziła rurę o średnicy 500 milimetrów.

- Został uszkodzony gazociąg o średnicy 500 milimetrów, gazociąg wysokiego ciśnienia. Nastąpił wyciek gazu, który spowodował pożar - powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Walkowska, rzecznik Gaz-System.

Zobacz: Wybuch i GIGANTYCZNY POŻAR w Przygodzicach! 3 OSOBY NIE ŻYJĄ 40 budynków w ogniu

Na miejscu trwały prace przy budowie nowego gazociągu. Powstaje tuż przy starym, który w czwartek uległ awarii.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: