WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wydarzenia z kraju: Odpadłą od skały i zginęła

Wydarzenia z kraju: Odpadłą od skały i zginęła

08.09.2016, godz. 02:00
wypadek, policja, straż pożarna
foto: Archiwum

Tragedia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W malowniczej scenerii 64-latka z Mikołowa spędzała weekend na wspinaczce wraz ze znajomymi. W pewnym momencie kobieta oderwała się od skały w okolicy Góry Birów i spadła kilkadziesiąt metrów w przepaść.

Odpadła od skały i zginęła

Tragedia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W malowniczej scenerii 64-latka z Mikołowa spędzała weekend na wspinaczce wraz ze znajomymi. W pewnym momencie kobieta oderwała się od skały w okolicy Góry Birów i spadła kilkadziesiąt metrów w przepaść. Na skałkach na Podzamczu akcję ratunkową prowadzili ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR. Na miejscu pojawił się również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, kobieta zmarła pomimo reanimacji ratowników GOPR, a następnie ratowników LPR.

Druga ofiara fajerwerków

W Warszawie zmarła druga ofiara wybuchu w fabryce fajerwerków w Wawrochach niedaleko Szczytna w Warmińsko-Mazurskiem. 32-latek trafił do stołecznej placówki z poparzeniem 80 proc. powierzchni ciała. Wcześniej bezpośrednio od eksplozji materiałów wybuchowych zginął 23-letni pracownik firmy. Śledczy badają przyczyny tej tragedii, ale podejrzewa się, że do wybuchu doszło w czasie pakowania fajerwerków lub w czasie ich produkcji. Resztę niebezpiecznych materiałów zgromadzonych w fabryce policyjni pirotechnicy wywieźli na poligon i zdetonowali.

Ogień przy dworcu w Legnicy

W niedzielę zapłonęły pustostany przy dworcu kolejowym w Legnicy. Nad miastem górował słup czarnego i gęstego dymu. Z groźnie wyglądającym pożarem walczyło 13 jednostek straży pożarnej. Po wytężonej pracy strażakom udało się opanować ogień. Niestety jeden z nich został ranny i przewieziony do szpitala. Szczęśliwie nie było zagrożenia dla pobliskich budynków i nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców.

autor: tryb tryb tryb zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: