WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wypadki w Wielkanoc. Nie żyje 13 osób. Policja APELUJE do kierowców!

Wypadki w Wielkanoc. Nie żyje 13 osób. Policja APELUJE do kierowców!

17.04.2017, godz. 14:09
Policja. Wypadek pod Janowem Lubelskim
Wypadek pod Janowem Lubelskim foto: Policja

Wypadki w Wielkanoc. W święta na polskich drogach doszło do 131 wypadków, w których zginęło 12 osób. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy, bowiem to dopiero dziś, w Poniedziałek Wielkanocny większość z nas będzie wracać do domów.

W Wielkanoc doszło w sumie do 131 wypadków, w których zginęło aż 12 osób, a 171 zostało rannych. Jak informuje policja, do tej pory zatrzymano także 499 nietrzeźwych kierowców. To co prawda mniej niż w ubiegłym roku, jednak święta wielkanocne jeszcze się nie skończyły. To właśnie dziś, w Poniedziałek Wielkanocny spodziewane jest największe natężenie ruchu na drogach - w związku z powrotami do domów. Dlatego też policjanci apelują do kierowców o ostrożność. - Apelujemy o ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Policjanci będą na głównych ciągach komunikacyjnych, będziemy także kierować ruchem, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział w rozmowie z PAP podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Między Gryfinem a Pyrzycami doszło do karambolu, w którym ucierpiało 6 osób, w tym dziecko. Zderzyło się tam 5 aut. Na miejsce przybył śmigłowiec LPR. Do wypadku doszło także w Darłowi - jedno z aut uderzyło w drzewo. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a 4 kolejne, w tym dziecko, są ranne.

Zobacz: Szczecinek: Dziadek zabił się z wnuczkami

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: