WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wypił wodę znanego producenta, poparzył gardło

Wypił wodę znanego producenta, poparzył gardło

23.09.2016, godz. 05:00
kwas zamiast wody w butelce Żywiec Zdrój
kwas zamiast wody w butelce Żywiec Zdrój foto:

Uwaga! Ta woda może być trująca! - ostrzegają pospołu policyjne służby i prezydent Bolesławca (woj. dolnośląskie). Chodzi o zawartość butelek z etykietą "Żywioł Żywiec Zdrój". W środę do szpitala trafił mężczyzna, który wziął kilka łyków z butelki i poparzył gardło! Jak twierdzi, butelka była fabrycznie zakręcona i zafoliowana! Prokuratura już prowadzi śledztwo w tej szokującej sprawie.

- Niezły żywioł! - mówią mieszkańcy Bolesławca, prezentując wisielczy humor, ale tak naprawdę wcale im nie do śmiechu. Bo odbierają SMS-y, którymi prezydent ich miasta ostrzega przed trującą wodą w firmowych butelkach. I chociaż chodzi o produkt jednej tylko firmy, to ludzie dmuchają na zimne i na wszelki wypadek wolą ugasić pragnienie wodą z kranu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę. - Wieczorem chciałem przed snem napić się wody. Wziąłem dwa łyki. Od razu poczułem, że to nie jest woda. To, co wypiłem, zaczęło mnie strasznie parzyć. Wyplułem wszystko na dywan - opowiadał przed kamerami TVN24 pan Maciej (31 lat). Na szczęście szybko wezwał karetkę pogotowia, która przetransportowała go do szpitala. Czuje się już dobrze, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tymczasem śledztwo wszczęła prokuratura. Już ustalono, że w zgrzewce, którą kupił pan Maciej, znajdowały się butelki z dwóch dni produkcyjnych, co nie powinno mieć miejsca. Prokuratura twierdzi również, że w trzech butelkach, które otworzono (dwie otworzył pan Maciej, jedną ratownik medyczny z karetki) czuć było woń jakiegoś środka chemicznego. Woda pochodziła od producenta z Mirosławca.

- Firma Żywiec Zdrój już wycofała ze sprzedaży wszystkie butelki tej partii - zapewnia Martyna Węgrzyn, rzeczniczka przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Przebił psa widłami, rzucił kotem o ścianę i znęcał się nad partnerką

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: