WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wyrzucili Polaków z Belgijskiego samolotu

Wyrzucili Polaków z Belgijskiego samolotu

20.11.2016, godz. 11:36
Samolot, Aeroflot
foto: EAST NEWS

Kolejna wpadka Polaków za granicą! Kilkudziesięciu polskich pasażerów zostało wyproszonych z samolotu belgijskiej linii lotniczej Brussels Airlines. Wszystko przez niegrzeczne zachowywanie. Kilkoro rodaków było też pod wpływem alkoholu. Lot samolotu został opóźniony o 2,5 godziny.

W sobotę na lotnisku w Brukseli doszło do pewnego incydentu. Samolot linii Brussels Airlines miał odlecieć do hiszpańskiego miasta Alicante około godziny 14:30. Jak podaje serwis Kontakt24, samolot nie wyleciał o planowanej porze z powodu zachowania polskich pasażerów. Start maszyny został opóźniony o 2,5 godziny. Pośród pasażerów samolotu było około 40 Polaków. Jeden z nich używał wulgaryzmów.

Zdenerwowana obsługa samolotu uznała, że należy wyprosić chamskiego pasażera. Problem jednak tkwił w tym, że nikt nie chciał przyznać się do nieodpowiedniego zachowania. Postanowiono więc, że wszyscy Polacy opuszczą pokład. - Najpierw był komunikat po angielsku, a potem kazali nam opuścić pokład - zaznaczył. - Załoga podchodziła do nas indywidualnie, kazali nam wyjść - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia. Według niego zachowanie linii było skandaliczne, gdyż cała grupa leciała do Hiszpanii w celach zawodowych.

Jak incydent tłumaczą linie lotnicze? - Krótko po tym, jak samolot zaczął przygotowywać się do odlotu, grupa pasażerów zaczęła zachowywać się w niegrzeczny sposób. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na komfort innych pasażerów, kapitan samolotu zdecydował o powrocie do wejścia do terminala, aby 41 pasażerów mogło opuścić pokład. Ich bagaże zostały rozładowane" - mówi Wencke Lemmes-Pireaux z zespołu prasowego Brussels Airlines. Przedstawiciel linii zaznacza też, że niektórzy z wyproszonych byli pod wpływem alkoholu.

Zobacz: Tych Polaków WSTYDZIMY się za granicą! Awantury w samolotach, pedofilia i selfie w toalecie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: