WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wzruszający spot z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci zachwyceni [WIDEO]

Wzruszający spot z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci zachwyceni [WIDEO]

23.06.2017, godz. 14:42
spot z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Kamienica
Wzruszający spot z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pt. "Kamienica" foto: PrintScreen YouTube

73. rocznica Powstania Warszawskiego będzie obchodzona już niebawem. Z tej okazji przygotowano krótkie spoty przypominające o tej niezywkle ważnej w historii Polski dacie, które mają zachęcić do okazywania szacunku bohaterom walki o stolicę. Za filmami stoi Warszawska Szkoła Filmowa, która została zaproszona do realizacji spotów przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Spoty pt. "Szpital" i "Kamienica" zachwyciły internautów.

Z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową dwa krótkie filmiki. Spoty pt. "Kamienica" i "Szpital" mają przypomnieć o historycznej dacie oraz zachęcić do okazywania szacunku bohaterom i weteranom, którzy walczyli o stolicę. Krótkie nagrania pokazują weteranów walk, listonosza i pielęgniarkę, którzy ze względu na zły stan zdrowia nie mogą dotrzeć na obchody z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Młodzi ludzie, którzy wykonują ten sam zawód co byli kombatanci, dowiadują się o ich przykrej sytuacj. Postanawiają zebrać przypadkowe osoby, które spędzą wybicie godz. 17, czyli godziny "W", wspólnie z bohaterami. - Mamy nadzieję, że przygotowane spoty zachęcą do okazywania szacunku wobec powstańców warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o Powstaniu Warszawskim – mówił podczas premiery Jan Ołdakowski, dyrektor MPW.

Spot pt. "Kamienica":

Spot pt. "Szpital":

Spoty z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego wywołały zachwyt wśród internautów. Wielu z nich zamieszcza komentarze pod filmami, takie jak "Cześć i chwała bohaterom!" czy "Pochylam głowę!". Wiele osób nie kryje też wzruszenia filmami:

-"Taki krótki spot a już na początku się rozpłakałem. Cześć i Chwała Bohaterom!"

- "Fantastyczny klip, cieszę się, że Muzeum Powstania powróciło do pomysłu z tymi krótkimi filmikami upamiętniającymi Powstanie Warszawskie.  Tak się zastanawiam czy jest ktoś, komu łza się po policzku nie potoczyła w trakcie oglądania."

- "Mam 14 lat ale poprostu nie wytrzymałem i się rozpłakałem. Cześć i Chwała Bohaterom!"

ZOBACZ: Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920. MON da na budowę aż 100 mln zł!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: