Wojtunik:Za to podpadł mafii!

2013-08-12 4:00

Wiele lat temu przestępcy wydali wyrok śmierci na szefa CBA Pawła Wojtunika (41 l.). Czyżby teraz chcieli go zrealizować? Ktoś odkręcił śruby w przednim kole jego samochodu. Wojtunik wyruszył tym autem w trasę. Cudem nie doszło do katastrofy! Sprawą już zajęła się stołeczna policja.

- 2003 r. Wojtunik dowodził akcją aresztowań członków grupy przestępców w Starachowicach. Zatrzymani zostali oskarżeni o kilkadziesiąt różnych przestępstw: nielegalne posiadanie i handel bronią palną i narkotykami, wymuszanie haraczu za skradzione samochody oraz pobicia i groźby.

- 2004-2007 r. Wojtunik nie tylko dowodził operacjami specjalnymi, w których policjanci pod przykryciem wchodzili do gangów, ale i sam infiltrował świat przestępczy, podszywając się pod gangsterów różnej maści. Raz o mały włos takiej akcji nie przypłacił życiem, gdy jeden z przestępców chciał go zabić z profesjonalnej kuszy. Mężczyzna ten siedzi dzisiaj w więzieniu za zabójstwo ciężarnej narzeczonej.

- 2008 r. CBŚ kierowane przez Pawła Wojtunika rozbiło gang "Szkatuły". Zatrzymano 12 członków grupy, m.in. jednego z liderów Feisha S., pseud. Tomek vel Kurd. Trzy lata później policja zatrzymała samego "Szkatułę". Był on poszukiwany listem gończym m.in. za zlecenie zabójstw.

- 2010 r. Afera z Komisją Majątkową. Wojtunik i jego CBA zatrzymują Marka P., pełnomocnika kościoła w komisji majątkowej przy MSWiA. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła mu osiem zarzutów, m.in. korupcyjnych. oszustw na szkodę dwóch osób i jednej instytucji na sumę ok. 10 mln zł.

- 2012 r. Info-afera. Wojtunik zatrzymał Andrzeja M., byłego szefa Centrum Projektów Informatycznych w MSWi A, podejrzanego o przyjęcie największych łapówek w historii. Prokuratorzy postawili Andrzejowi M. zarzuty przyjęcia od 3 do 5 mln zł łapówek od przedstawicieli firm informatycznych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki