WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zabierz urzędowi skarbowemu - oddaj zwierzętom! Przekaż 1% w dobre łapki

Zabierz urzędowi skarbowemu - oddaj zwierzętom! Przekaż 1% w dobre łapki

20.03.2017, godz. 00:00
Twój 1% to psie pieniądze, ale dla zwierząt to całe życie! Przekaż go w dobre łapki.
foto: materiał prasowy

Czas rozliczeń podatkowych trwa  w tym roku do 2 maja. Przy okazji rozliczania swojego PIT-a możesz wspomóc potrzebujące zwierzęta przekazując im 1% podatku, który i tak masz obowiązek zapłacić. Przekaż swój 1% Fundacji Viva! wpisując KRS 0000135274 w roczne zeznanie podatkowe, aby ludzie kochający zwierzęta mogli pomagać tysiącom zwierząt w całej Polsce!

Źródło: tv.se.pl

Wszystkie działania Fundacji Viva! są niemal w całości finansowane z wpłat darczyńców, a także ze środków pozyskiwanych dzięki akcji 1%.

Dlaczego warto przekazać swój 1% dla Fundacji Viva!?

Fundacja Viva! opiekuje się tysiącami zwierząt – karmi je, zapewnia opiekę weterynaryjną, zajmuje się nimi w domach tymczasowych i szuka domów stałych, aby pomóc kolejnym potrzebującym zwierzętom. Robi to już od 16 lat i wie, że potrzeby nigdy się nie kończą.

Fundacja zajmuje się zwierzętami m. in. w Schronisku w Korabiewicach. Opiekę znajdują tam zarówno psy, koty i lisy, jak i zwierzęta gospodarskie – konie, świnie, krowy i kury. Viva! nie ogranicza opieki do gatunków zwierząt domowych, ponieważ wychodzi z założenia, że każdemu zwierzęciu należy się godne i dobre życie.

Poza działaniami skierowanymi bezpośrednio na pomoc zwierzętom, Fundacja prowadzi również w całej Polsce akcje związane z promocją diety, która nie zawiera składników odzwierzęcych. Broni także koni ciężko pracujących nad Morskim Okiem w Tatrach i organizuje kampanię dążącą do wycofania transportu konnego w tym miejscu. Prowadzi kampanię antycyrkową, czego efektem w 2016 roku było m. in. odebranie cyrkowi niedźwiedzia Baloo. Poza tym prowadzi interwencje, a w razie zagrożenia zdrowia i życia zwierzęcia inspektorzy odbierają je od dotychczasowych opiekunów, zapewniając potrzebującym czworonogom bezpieczne schronienie oraz opiekę weterynaryjną.

O tych i wielu innych działaniach możesz przeczytać na  fanpage’u Fundacji Viva! na Facebooku (www.facebook.com/fundacjaviva) oraz na stronie internetowej www.viva.org.pl

W 2016 roku:
- Opiekowaliśmy się 1913 kotami wolno żyjącymi
- Zapewniliśmy opiekę 2803 zwierzętom w domach tymczasowych
- Sfinansowaliśmy pomoc weterynaryjną 9066 razy
- Znaleźliśmy nowe domy dla 2008 zwierząt
- Prowadziliśmy 230 domów tymczasowych
- Współpracowaliśmy z 531 wolontariuszami
- Działaliśmy w ramach 15 grup zajmujących się akcjami aktywistycznymi oraz 27 grup zajmujących się bezpośrednio opieką nad zwierzętami
- Przeprowadziliśmy 78 akcji aktywistycznych propagujących etyczne traktowanie zwierząt
- Przeprowadziliśmy 14 kampanii na rzecz praw zwierząt
- Bezpłatnie dystrybuowaliśmy 200 000 ulotek

Pomóż nam zrobić dla zwierząt jeszcze więcej!

Źródło: tv.se.pl
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: