WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zabił 10-letnią Kamilkę siekierą. Sąd ZMIENIŁ wyrok dla Samuela N.!

Zabił 10-letnią Kamilkę siekierą. Sąd ZMIENIŁ wyrok dla Samuela N.!

18.10.2016, godz. 12:05
Samuel N.
foto: Archiwum

Zabójstwo 10-letniej Kamilki z Kamiennej Góry. Sąd apelacyjny zmienił wyrok dla Samuela N. - mężczyzna spędzi resztę życia w więzieniu, a wniosek o warunkowe zwolnienie będzie mógł złożyć nie po 25, ale po 35 latach. Obrona wnioskowała o uznanie Samuela N. za niepoczytalnego.

Do bestialskiego ataku Samuela N. na 10-letnią dziewczynkę doszło 29 sierpnia w 2015 roku. Do 10-letniej Kamilki, która wchodziła do sklepu razem z rodzicami, w pewnym momencie podbiegł Samuel N. i uderzył dziewczynkę siekierą w głowę. Mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej w szpitalu w Wałbrzychu, życia 10-latki nie udało się uratować. Samuel N. przyznał potem, że był sfrustrowany brakiem pracy. Wcześniej wybrał się do urzędu z siekierą, ale wyszedł stamtąd, ponieważ urzędniczki wezwały ochronę.

Po procesie przed sądem w Jeleniej Górze, Samuel N. został skazany na dożywocie i 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodziców. Wyrok I instancji zakładał, że morderca będzie mógł wnioskować o przedterminowe zwolnienie po 25 latach odsiatki. Dziś sąd apelacyjny odrzucił wniosek obrony o uznanie Samuela N. za niepoczytalnego i zaostrzył wyrok. Zabójca Kamiliki spędzi w więzieniu resztę życia. O warunkowe zwolnienie będzie mógł wnioskować po 35 latach.

Zobacz też: Kamienna Góra. PSYCHOL ZABIŁ SIEKIERĄ 10-latkę. Kim jest?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: