WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zabił siekierą 10-latkę! Samuel N. ZGNIJE w więzieniu!

Zabił siekierą 10-latkę! Samuel N. ZGNIJE w więzieniu!

19.10.2016, godz. 02:00
Potwór zgnije w więzieniu
Samuel Nowakowski foto: Super Express

Dożywocie! Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie miał najmniejszych wątpliwości i wymierzył Samuelowi Nowakowskiemu (28 l.) najwyższą z możliwych kar za zabicie przypadkowej 10-letniej dziewczynki. - To niesłychana zbrodnia! - grzmiał sędzia, uzasadniając wyrok.

Samuel Nowakowski w sierpniu ubiegłego roku z zimną krwią zamordował 10-letnią Kamilę C. Do tej makabrycznej zbrodni doszło w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Zwyrodnialec zaatakował dziewczynkę siekierą, kiedy wychodziła z mamą z księgarni, w której kupowały podręczniki do szkoły. Uderzył w główkę. Mimo natychmiastowej pomocy dziecko zmarło w szpitalu.

Dlaczego Samuel N. postanowił skrzywdzić dziecko? Tłumaczył, że chciał kogoś zabić, bo. narastała w nim złość. Był bezrobotny i właśnie stracił prawo do zasiłku. Najpierw chciał się wyżyć na pracownikach urzędu pracy, ale tam było zbyt wielu ludzi. Dlatego poszedł do centrum Kamiennej Góry, by poszukać innej ofiary. Jego wybór padł na bezbronne dziecko...

- Czyn, którego dopuścił się oskarżony, nie mieści się w głowie. Godzi we wszelkie zasady człowieczeństwa - mówił wczoraj sędzia Andrzej Kot, uzasadniając wyrok dożywotniego więzienia. Podczas procesu rozpatrywał apelację obrońców Samuela Nowakowskiego, którzy domagali się uniewinnienia swojego klienta! W kwietniu sąd niższej instancji w Jeleniej Górze skazał oprawcę dziecka na dożywocie. Ale adwokaci bestii upierali się, że Samuel Nowakowski jest chory psychicznie i powinien być leczony, a nie zamknięty w więzieniu. Jednakże biegli psychiatrzy nie mieli żadnych wątpliwości: zabójca doskonale wiedział, co robi i jest poczytalny. Dlatego jego miejsce powinno być za kratami.

Wczoraj sąd zdecydował też, że Samuel Nowakowski będzie mógł starać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 35 latach odsiadki. Oznacza to, że na wolność wyjdzie najwcześniej w wieku 63 lat.

Zobacz: Gwałt i pedofilia w schronisku dla bezdomnych? Kierownik usłyszał zarzuty

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: