WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zabrze: 5-latek ZGINĄŁ jadąc na skuterze. Jego ojciec jechał za szybko?

Zabrze: 5-latek ZGINĄŁ jadąc na skuterze. Jego ojciec jechał za szybko?

29.05.2017, godz. 12:56
Policja
foto: EAST NEWS

Makabryczny wypadek w Zabrzu! 5-latek, który podróżował ze swoim ojcem skuterem, zmarł w wyniku obrażeń, które poniósł po zderzeniu z volkswagenem. Dokładne okoliczności tej tragedii wyjaśnia teraz policja. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący skuterem mężczyzna jechał zbyt szybko - podaje RMF FM.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący motocyklem, jadąc ul. Mikulczycką w kierunku ul. 11 Listopada, uderzył w tył volkswagena caddy, który wyjeżdżał z ul. Przystankowej w kierunku wjazdu na drogę krajową 88 z zamiarem skrętu w lewo w ulicę Mikulczycką - powiedziała RMF FM st. sierż. Agnieszka Żyłka z policji w Zabrzu. Według pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący skuterem mężczyzna jechał zbyt szybko. W wyniku wypadku bardzo ciężko ranny został jego 5-letni syn i mimo natychmiastowej pomocy ze strony lekarzy, życia chłopca nie udało się uratować.

Wyniki alkomatem wykazały, że zarówno kierujący skuterem mężczyzna jak i kierowca volkswagena byli trzeźwi. Udało się również ustalić, że 5-latek i jego ojciec mieli na głowie założone kaski. Zgodnie z przepisami, jazda na skuterze z osobą poniżej 7. roku życia jest dozwolona pod dwoma względami - jechaniem z zachowaniem szczególnej ostrożności oraz prędkości poniżej 40 km/h.

Czytaj: Wypadek na A2. Śmigłowiec zabrał ranną! Ogromne utrudnienia w kierunku Warszawy

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: