WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien służyć seniorom

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien służyć seniorom

25.07.2013, godz. 02:00
ZUS buduje pałac za 33 miliony złotych
foto:

Zamiast budować pałace dajcie emerytom podwyżki

Seniorzy żyją z głodowymi emeryturami, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych lekką ręką wydaje publiczne pieniądze na kolejne pałace! Tym razem luksusowa siedziba ma stanąć w Łodzi. Jej koszt to aż 33 mln zł! A na utrzymanie samego ZUS-u podatnicy płacą rocznie aż 3,4 mld zł!

Przy szalejącym wzroście kosztów życia nawet coroczna waloryzacja świadczeń emeryckich nie jest w stanie pokryć strat, które powodują drożyzna i kryzys. Tymczasem ZUS buduje kolejne warte miliony złotych pałace. Sama budowa warszawskiej centrali pochłonęła aż 189 mln zł! Ale to nie wszystko. W latach 2000-2007 ZUS wydał 703 mln zł na zakup budynków, w których urządzono siedziby jednostek. A tylko w 2008 r. na remont i urządzanie budynków należących do ZUS wydano ponad 240 mln zł. W ostatnich latach powstawały pałace ZUS-u w Kielcach (koszt 17,5 mln zł) czy Wałbrzychu (koszt 35 mln zł). Teraz powstaje kolejny, w Łodzi, za uwaga - 33 mln zł!

Emeryci są wściekli, że na pałace ZUS są środki, a na podwyżkę ich marnych świadczeń już nie. Dlatego "Super Express" prowadzi akcję zbierania podpisów pod apelem, aby emeryci wreszcie dostali świadczenia pozwalające na godne życie.KS,

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: