WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Zakatował ukochaną za czarne majtki

Zakatował ukochaną za czarne majtki

19.02.2008, godz. 20:04
Błędny wzrok, obojętność i głupawe uśmieszki - tak zachowywał się wczoraj we wrocławskim sądzie Adrian P. (23 l.). Ten zwyrodnialec zamordował Majkę Horbę (22 l.), swoją narzeczoną. Przed sądem tłumaczył, że powodem morderstwa były... czarne majtki.

Do tego mordu doszło pod samym nosem stróżów prawa - we wrocławskim więzieniu, w którym Adrian P. odsiadywał wyrok za rozbój. Majka przyszła go tam odwiedzić. Kiedy zwyrodnialec zorientował się, że jego ukochana ma na sobie czarne majtki, zagotowała się w nim krew i postanowił ją zamordować. Aż kipiał od zazdrości, przekonany, że bielizna jest prezentem od innego mężczyzny. - Ona musiała dostać te majtki od swojego kochanka, ja jej ich nie dawałem - tłumaczył wczoraj.

Gdy Majka wyszła do toalety, zwyrodnialec pobiegł za nią. Wpadł do środka i zaatakował bezbronną dziewczynę. Najpierw wymierzył jej potężny cios pięścią w brzuch, a potem zaczął ją dusić. Dla drobniutkiej, ważącej niecałe 50 kilogramów Majki to uderzenie było zabójcze. Od brutalnego ciosu pękły jej wątroba i śledziona. W więziennej toalecie nieszczęsna dziewczyna wydała swoje ostatnie tchnienie.

Kiedy w sądzie przypominano szczegóły tego okropnego mordu, słuchająca tego matka Majki, Halina Horba (55 l.), nie potrafiła opanować łez. - Odwracałam głowę, aby na niego nie patrzeć, a każde jego słowo powodowało, że cała się trzęsłam - mówiła wstrząśnięta kobieta. - Przecież Majka wychowywała dwójkę dzieci tego oprawcy - Klaudię (5 l.) i Amandę (2 l.). I taka ją kara spotkała - opowiadała poruszona matka.

To pani Halina zajmuje się teraz dziećmi osieroconymi przez Majkę. Cała drży na myśl, że Adrian może kiedyś wyjść z więzienia i zabrać jej ukochane wnuczki. Dlatego z uwagą śledzić będzie przebieg tego procesu. Liczy, że morderca jej córeczki dostanie to, na co zasłużył - dożywocie.

tagi: wrocław
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: