WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zakonnicy za 50 zł odprawiają MSZE ŚWIĘTE za życie wieczne - ile kosztuje zbawienie duszy

Zakonnicy za 50 zł odprawiają MSZE ŚWIĘTE za życie wieczne - ile kosztuje zbawienie duszy

08.04.2011, godz. 18:00
50 zł za życie wieczne
foto:

Jesteście zabiegani, urobieni po łokcie, a może krępujecie się prosić Pana Boga o łaski? Zamówcie mszę świętą wieczystą, czyli odprawianą codziennie przez zakonników modlitwę za dusze żywych i zmarłych. Za modlitwę w abonamencie do końca świata trzeba zapłacić od złotówki w górę.

- Msze wieczyste były odprawiane kilkaset lat temu, a stać na nie było tylko bogate rody - mówi ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Warszawie. Okazuje się jednak, że dziś powróciły.

Kilka zakonów w Polsce otrzymało zgody na ich sprawowanie. A ich cenę wyznaczają niezależnie zgromadzenia zakonne. Stowarzyszenie Misji Afrykańskich zebranymi ofiarami dzieli się z głodującą Afryką. Ojcowie bernardyni utrzymują Sanktuarium Kalwarię Zebrzydowską.

Patrz też: Ojciec Ksawery Knotz: Katoliku! Seks to forma modlitwy

Msza święta wieczysta polega na tym, że odprawia się ją codziennie, jak długo istnieje zgromadzenie zakonne. Wszystkie osoby polecane, żyjące, jak i zmarłe, są wpisywane do Księgi Intencji Mszy Świętych Wieczystych.

W SMA modlitwa rozpoczyna się po złożeniu ofiary od 50 zł wzwyż. Każdy dostaje dyplom informujący o wpisie. U ojców bernardynów wpis zaczyna się od złotówki.

- Ofiara jest dowolna - mówi zakrystian z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. - Ten duchowy projekt ma za cel korzystanie z niezliczonych łask bożych. Jeśli martwimy się, że nie będzie się miał kto za nas modlić, nie mamy rodziny, to w ten sposób zapewnimy sobie modlitwę - dodaje.

Cennik mszy oo. bernardynów (wpis wieczysty od 1 zł)

przebłagalne, o darowanie win i o szczęśliwą śmierć

msza św. wynagradzająca

msza św. o dobrego męża, żonę

msza św. o poprawę bytu

błagalna o nawrócenie z nałogu

o uzdrowienie z ciężkiej choroby

o nawrócenie i przemianę

Kalwaria Zebrzydowska, tel. 033 876-63-04

Cennik mszy misjonarzy SMA (wpis wieczysty od 50 zł)

za jedną osobę żyjącą

za jedną osobę nieżyjącą

za jedną rodzinę żyjącą

za jedną rodzinę nieżyjącą

narodziny dziecka

chrzest

komunię świętą

bierzmowanie

ślub

jubileusze

choroba

Misjonarze SMA, tel. 022 752-08-88

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: