WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zalane i zamknięte drogi – sprawdź którędy nie jechać

Zalane i zamknięte drogi – sprawdź którędy nie jechać

20.05.2010, godz. 08:51
W tych miejscach wyleje Wisła!
foto: Brak agencji
Powódź wywołała chaos na drogach. Zamkniętych – w całości, lub częściowo – jest kilkanaście odcinków dróg w całej Polsce. Nieprzejezdna jest Krajowa Jedynka w Czechowicach – Dziedzicach. Poważne utrudnienia kierowcy napotkają na Śląsku, w Małopolsce (a okolicach miejscowości Koszyce) i świętokrzyskim (w okolicach Sandomierza).

W województwie śląskim zamknięta jest droga krajowa numer 1 w Czechowicach - Dziedzicach, droga krajowa 44 w Bieruniu, droga krajowa 46 w Olsztynie oraz droga krajowa 52 w Kobiernicach. Objazd dotyczy także drogi krajowej 81 w Wiślicy.

Na Podkarpaciu całkowicie nieprzejezdna jest droga krajowa 19 między Jasionką a Nową Wsią oraz droga krajowa 77 na odcinku Trześń - Gorzyce.

W Małopolsce w dwóch miejscach zamknięto drogę krajową 79. Utrudnienia dotyczą miejscowości Ławy i Koszyce.

W świętokrzyskim problemy mogą pojawić się na drodze krajowej 79 miedzy Połańcem, a Sandomierzem. Ze względu na ryzyko podtopień jezdnia jest wyłączona z użytkowania, dopuszczony jest jedynie ruch lokalny.

Woda podmyła także drogi na Opolszczyźnie. Zamknięto drogę krajową 40 w miejscowości Kędzierzyn Koźle oraz drogę krajową 45 w miejscowościach: Praszka, Żużela i Krapkowice.

We wszystkich miejscach wprowadzono objazdy, a ruchem kieruje policja.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: