WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Zamach w Nicei. Kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłych Polek?

Zamach w Nicei. Kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłych Polek?

25.07.2016, godz. 10:03
Polki Nicea Siostry
foto: Facebook/ Super Express

Zamach w Nicei. Jak poinformowała parafia w Krzyszkowicach, pogrzeb tragicznie zmarłych Polek odbędzie się najprawdopodobniej w środę, 27 lipca. Termin uroczystości zależy od tego, kiedy ciała Magdy i Marzeny zostaną przetransportowane do Polski. Podczas ataku w Nicei zginęły 84 osoby.

Zamachy w Nicei. 14 lipca to kolejna z czarnych dat w najnowszych dziejach Francji. Podczas wieczornych fajerwerków kończących obchody Dnia Bastylii, doszło do wstrząsającego zamachu terrorystycznego. 31-letni mężczyzna pochodzenia tunzyjskiego wjechał w tłum ogromną, kilkutonową ciężarówką, miażdżąc dziesiątki niewinnych ludzi. W wyniku tego ponad 100 osób zostało rannych, a 84 poniosły śmierć. Wśród ofiar są dwie Polki. To pochodzące z Krzyszkowic siostry 21-letnia Marzena i 20-letnia Magdalena. Kondolencje rodzinie i mieszkańcom Myślenic przekazał prezydent Polski, ambasador Francji oraz burmistrz Myślenic. - Wczoraj (14 lipca przyp. red.) nocą świat obiegła smutna wiadomość. Zamach w Nicei. Wyrażam ubolewanie dla całego Narodu Francuskiego  i wszystkich tych, których dotknęła ta straszna tragedia. Wśród ponad 80 śmiertelnych ofiar są także niestety Mieszkanki naszej Gminy. ..  Smutek i żal.. Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i znajomych. Spoczywajcie w pokoju. Maciej Ostrowski Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice - czytamy na stronie internetowej miasta.

Jak poinformowała parafia w Krzyszkowicach, pogrzeb tragicznie zmarłych Polek najprawdopodobniej odbędzie się w środę, 27 lipca. - Zmarłe tragicznie w zamachu terrorystycznym na Lazurowym Wybrzeżu w Nicei siostry Magdalenę i Marzenę polecamy Bożemu miłosierdziu. Ich pogrzeb odbędzie się - jeśli ciała będą przywiezione - najprawdopodobniej w tym tygodniu w środędo południa, o czym będziemy jeszcze informować. Wieczny odpoczynek... - napisano na stronie Wirtualne Krzyszkowice.

Czytaj: Atak w Nicei. Rodzina zmarłych Polek potrzebuje pomocy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: